Wydrukuj tę stronę
niedziela, 11 październik 2020 11:30

Zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. 5 osób nie żyje.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pioneer 300 - jedna z maszyn, która uczestniczyła w kolizji. Pioneer 300 - jedna z maszyn, która uczestniczyła w kolizji. Foto: User:MatthiasKabel / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

W dniu wczorajszym dwa samoloty, w tym jeden ultralekki Alpi Pioneer 300 i turystyczny Robin DR.400/140 Major zderzyły się w powietrzu na terenie Francji nad miasteczkiem Loches.

Według doniesień obaj pasażerowie ultralekkiego dwuosobowego samolotu oraz trzech pasażerów samolotu turystycznego zginęli w wyniku katastrofy, która miała miejsce o godzinie 16:45 czasu lokalnego.

Samolot turystyczny Robin DR.400/140 Major wystartował z miasta Poitiers, położonego około 100 km od Loches. Przebieg lotu drugiego samolotu nie jest znany.

Samoloty spadły na zabudowania miasteczka. Na szczęście nikt na ziemi nie odniósł obrażeń. Jak informują lokalne media, mieszkańcy Loches są w szoku, gdyż nad ich miastem ruch lotniczy jest znikomy, tym bardziej takie zdarzenie wstrząsnęło osobami, które widziały naocznie jak z nieba spadały szczątki samolotów.

Przyczyny katastrofy obecnie nie są jeszcze znane.

Źródło informacji: aviation-safety.net, mirror.co.uk, fr24news

Czytany 2908 razy

Artykuły powiązane