środa, 09 styczeń 2019 14:08

Osiągnięcia Emirates SkyCargo w 2018 roku. W 2018 roku przewiózł blisko 2,6 mln ton ładunku.

Napisane przez Emirates
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Emirates Foto: Emirates

W okresie od stycznia do grudnia 2018 roku Emirates SkyCargo, oddział cargo należący do Emirates, przetransportował blisko 2,6 mln ton ładunku na sześciu kontynentach. Przewożone towary – od warzyw i owoców poprzez satelity kosmiczne i leki po zwierzęta domowe – bezpośrednio przyczyniły się do poprawy życia milionów osób. Oto tylko kilka przykładów, w jaki sposób linie Emirates SkyCargo wpłynęły na życie ludzi na całym świecie.

Transport leków ratujących życie

W 2018 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły blisko 73 tys. ton produktów farmaceutycznych. Dzięki flocie ponad 270 nowoczesnych samolotów i zapleczu m.in. w postaci największego na świecie wielolotniskowego węzła komunikacyjnego z unijnym certyfikatem GDP w Dubaju, przewoźnik szybko i bezpiecznie transportuje szczepionki i inne niezbędne leki w miejsca, w których są najbardziej potrzebne.

W sierpniu 2018 roku linie zrealizowały specjalny lot towarowy, przewożąc równowartość 1,8 mln dawek szczepionek z Włoch do Brazylii. Całe przedsięwzięcie wymagało użycia 36 specjalistycznych kontenerów i należało do największych i najbardziej skomplikowanych lotów czarterowych wykonanych przez Emirates SkyCargo mających na celu transport leków.

Z uwagi na znaczenie wzmocnionej ochrony przewożonych leków, linie Emirates SkyCargo wprowadziły na wybranych trasach tzw. korytarze farmaceutyczne. Współpracując z firmami oferującymi obsługę naziemną i innymi partnerami, przewoźnik zapewnia jednolite, wysokie standardy transportu produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperatury na całej trasie przewozu. Obecnie linie Emirates SkyCargo oferują 20 stacji farmaceutycznych w obrębie swojej siatki połączeń.

Z pola na talerze

W 2018 roku linie Emirates SkyCargo codziennie przewoziły przeszło 1,1 tys. ton żywności, w tym warzyw i owoców, ryb i mięsa. W miarę rosnącego zainteresowania kuchnią i smakami z innych zakątków świata coraz więcej osób szuka zagranicznych produktów w lokalnych supermarketach. Emirates SkyCargo odgrywa ważną rolę w zaspokajaniu tego globalnego zapotrzebowania, transportując produkty spożywcze drogą powietrzną.

Najróżniejsze produkty łatwo psujące się – łosoś norweski, mango z Azji Południowej, mięso z Australii, świeże owoce morza ze Sri Lanki, Szkocji i RPA, nabiał i czekolada z Irlandii, fasolka szparagowa z Kenii, liczi i rambutan z Wietnamu, truskawki z Kalifornii czy wina i sery z Francji – trafiają z samolotów Emirates do konsumentów na całym świecie.

W ramach Emirates Fresh, specjalistycznej oferty rozwiązań w zakresie przewozu lotniczego różnych rodzajów produktów łatwo psujących się, przewoźnik zapewnia świeżość i punktualność dostaw.

Drogocenny ładunek

Linie Emirates SkyCargo zdobyły ogromne doświadczenie w przewozie ładunku szczególnie cennego dla klientów – od ukochanych zwierząt po supersamochody i satelity.

W 2018 roku samoloty przewoźnika przetransportowały 7,9 tys. kotów i psów. Linie wprowadziły także usługę Emirates Pets, oferując przewóz zwierząt domowych w wygodnych warunkach, w tym odbiór i dostarczenie pupila bezpośrednio do odbiorcy.

W ubiegłym roku przewoźnik przetransportował również ponad 1 140 aut luksusowych i klasy premium. Wśród nich znalazły się dwa specjalne Alfa Romeo przewiezione na rajd samochodowy Gumball 3000. W ostatnim roku samolotami Emirates SkyCargo podróżowały również inne supersamochody: DeLorean z Los Angeles (także na rajd Gumball 3000), Koenigsegg Agera RS1 (jedno z zaledwie 25 takich aut na całym świecie) czy Aston Martin One 77 przewieziony z Auckland do Londynu. Niesłabnącą popularnością klientów cieszy się usługa Emirates Wheels pozwalająca przetransportować samochody na wakacje i różne wydarzenia drogą lotniczą.

W lutym 2018 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły KhalifaSat – pierwszego sztucznego satelitę opracowanego i skonstruowanego przez inżynierów Centrum Kosmicznego im. Mohammeda bin Rashida (MBRSC) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – z Dubaju do Seulu. Specjaliści Emirates SkyCargo i MBRSC miesiącami wspólnie układali drobiazgowy plan transportu i dostawy satelity, który został wyniesiony na orbitę wokół Ziemi w listopadzie ubiegłego roku.

Imprezy kulturalne i sportowe

W okresie od stycznia do grudnia 2018 roku flota samolotów towarowych Emirates SkyCargo wykonała łącznie 395 lotów czarterowych.

We wrześniu ubiegłego roku przewoźnik zrealizował 19 lotów, przewożąc około 500 koni z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. W ciągu roku samoloty towarowe Boeing 777 Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 1,8 tys. koni na duże międzynarodowe wyścigi i inne zawody jeździeckie.

Z lotów czarterowych korzystano także w celu przewozu sprzętu i instrumentów na koncerty muzyczne i inne imprezy kulturalne na całym świecie.

Loty zastrzykiem dla gospodarki

Linie Emirates SkyCargo przewożą cargo do ponad 155 kierunków na sześciu kontynentach, w tym do 40 miast w ramach regularnych połączeń towarowych. Ułatwiając eksport towarów, przewoźnik ma istotny wkład w rozwój gospodarczy poszczególnych państw i regionów. Na przykład w Kenii linie Emirates SkyCargo realizują codzienne połączenie towarowe z Nairobi, przewożąc świeżo zebrane róże i inne kwiaty bezpośrednio do Amsterdamu, największego centrum dystrybucji kwiatów na świecie. Eksport kwiatów jest bezpośrednim źródłem utrzymania setek tysięcy Kenijczyków. W 2018 roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 50 tys. ton kwiatów z krajów słynących z ich uprawy, m.in. Kenii i Ekwadoru.

W ubiegłym roku przewoźnik rozszerzył siatkę połączeń o cztery nowe kierunki. Linie rozpoczęły loty towarowe do Maastricht i zwiększyły oferowanie na trasach do Santiago, Londynu-Stansted i Edynburga, ułatwiając klientom w tych miastach wymianę handlową z kontrahentami w różnych częściach świata.

Oprócz lotów bezpośrednich linie Emirates SkyCargo oferują rozbudowaną siatkę połączeń realizowanych przez samochody ciężarowe. Od stycznia do grudnia 2018 roku ciężarówki przewiozły blisko 158 tys. ton cargo z kierunków lub do kierunków obsługiwanych przez przewoźnika. W macierzystym porcie Emirates SkyCargo w Dubaju działa całodobowy korytarz towarowy dla ciężarówek łączący lotniska Dubai International i Dubai World Central, którym w ubiegłym roku przewieziono ponad 300 tys. ton cargo. Od czasu wprowadzenia usługi w 2014 roku linie przetransportowały między dwoma lotniskami przeszło 1 mln jednostkowych urządzeń ładunkowych (ULD).

Wyróżnienia

Jak co roku, linie Emirates SkyCargo otrzymały szereg wyróżnień za wyjątkową jakość usług transportu lotniczego, m.in. tytuł „Linii lotniczej cargo roku” w plebiscycie Global Freight Awards 2018 organizowanym przez publikację branżową Lloyd’s Loading List oraz nagrodę Air Cargo Industry Achievement Award przyznaną na gali World Air Cargo Awards 2018 organizowanej przez magazyn Air Cargo Week. Przewoźnik zdobył także nagrody na szczeblu regionalnym w krajach takich jak Indie, Włochy i Portugalia.

Ponadto linie Emirates SkyCargo otrzymały liczne wyróżnienia za wyjątkowe standardy stosowanych procesów i świadczonych usług przewozu leków, w tym prestiżową nagrodę Carrier Award for Reliability and Excellence (CARE) 2018 przyznaną drugi rok z rzędu przez spółkę DHL Global Forwarding.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates

Czytany 504 razy

Artykuły powiązane

 • Mazowiecki Port Lotniczy w Modlinie 21 marca obsłużył 15 milionowego pasażera.

  Port w ciągu niecałych siedmiu lat funkcjonowania, zwiększył znacznie liczbę odprawianych podróżnych, co związane jest z bogatą ofertą przewozową dostosowaną do potrzeb klientów.

 • Arsenal leci na mecz towarzyski z Al Nasr Sports Club na pokładzie samolotu Emirates z wyjątkowym malowaniem.

  Piłkarze klubu Arsenal FC wsiedli wczoraj na pokład samolotu A380 linii Emirates ozdobionego nowym malowaniem z wizerunkami zawodników pierwszej drużyny. Zespół podróżował do Dubaju na mecz towarzyski z miejscową drużyną Al Nasr Sports Club i uroczyste otwarcie stadionu Malab Al Maktum, które odbędzie się 26 marca.

 • Nowy samolot i 6 dodatkowych tras Wizz Air z Krakowa.

  Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie ogłasza dzisiaj kolejne informacje dotyczące rozwoju swojej najnowszej bazy w Krakowie. Drugi samolot, Airbus A321, zostanie umieszczony w Krakowie 1 sierpnia, półtora miesiąca przed planowanym wcześniej terminem, a dodatkowy, trzeci Airbus A321 dołączy do krakowskiej floty już we wrześniu 2019 roku.

 • Polskie Linie Lotnicze LOT zdobyły tytuł „Najlepszej Linii Lotniczej Dalekiego Zasięgu”.

  LOT zdobył ten tytuł w plebiscycie CEESAR organizowanym co roku przez serwis pasazer.com. O nagrodzie zdecydowali w głosowaniu czytelnicy portalu. Podczas gali w Poznaniu polskiego przewoźnika nagrodzono jeszcze w trzech innych kategoriach.

 • LOT będzie latał z Zielonej Góry do Warszawy do 2020 roku.

  Do 2020 roku połączenia lotnicze z Babimostu do Warszawy będą kontynuowane przez PLL LOT. W okresie wakacyjnym pojawią się czarterowe loty do Turcji.


  Rozwój połączeń lotniczych z wykorzystaniem infrastruktury Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost był tematem konferencji prasowej z udziałem senatora RP Waldemara Sługockiego, członka zarządu woj. lubuskiego Marcina Jabłońskiego oraz dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomira Kotylaka. Połączenia do Warszawy będą kontynuowane przez PLL LOT w korzystniejszych godzinach odlotów i przylotów, a w okresie wakacyjnym pojawią się czarterowe loty do Turcji.

  Senator Waldemar Sługocki przypomniał, że w czasach swojej pracy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju zabiegał o umieszczenie portu lotniczego w Babimoście w dokumentach strategicznych i planistycznych państwa polskiego oraz regionu: – Lotnictwo jest bardzo ważnym a czasem i kluczowym środkiem komunikacji dla wielu z nas – mówił. – Od kilku lat port lotniczy w Babimoście rozwija się coraz lepiej. Coraz częściej jako Lubuszanie latamy do Warszawy, ale także korzystamy z naszego lotniska w ruchu tranzytowym, bo od kiedy zostaliśmy umieszczeni w siatce połączeń LOT, to korzystamy z naszego portu lotniczego lecąc w dowolnym kierunku świata, oczywiście na połączeniach obsługiwanych przez LOT.

  Przykładowo, kupując bilet LOT-em do Los Angeles lub Tokio, można wylecieć na jednym bilecie już z Babimostu z międzylądowaniem w Warszawie.

  Marcin Jabłoński, członek zarządu woj. lubuskiego podkreślił, że wiele lat temu podpisał umowę o przejęciu lotniska Zielona Góra/Babimost. – Dlatego teraz z chwilą podjęcia funkcji w zarządzie województwa, konsekwentnie przystąpiłem do operacyjnych działań we współpracy z departamentem infrastruktury i komunikacji, które zaowocowały samymi dobrymi informacjami dla pasażerów – powiedział. – Udało nam się rozstrzygnąć przetarg, do którego przystąpiły PLL LOT. Połączenia z Warszawą będą kontynuowane w korzystniejszych godzinach.

  W wyniku zakończonego przetargu, PLL LOT będą kontynuować połączenia Zielonej Góry z Warszawą w okresie od 1 kwietnia br. do 31 grudnia 2020 r., a województwo lubuskie na promocję regionu poprzez połączenia lotnicze przeznaczy w tym okresie 14,9 mln zł.

  Więcej przeczytasz na: http://airport.lubuskie.pl/dalej-latamy-z-lot-em/
  Źródło informacji: Lotnisko Babimost / Lubuskie.pl

 • Emirates poszukuje załogi pokładowej w Polsce.

  Emirates szuka osób z Polski, które chciałyby dołączyć do międzynarodowej załogi pokładowej. Dubajski przewoźnik zaprasza na spotkania rekrutacyjne, które odbędą się pod koniec marca br. w czterech miastach w Polsce.

 • Emirates wprowadza specjalne wakacyjne zniżki dla pasażerów podróżujących z Polski.

  Emirates, jedna z największych linii lotniczych na świecie, proponuje polskim podróżnym atrakcyjne wakacyjne zniżki na loty do Dubaju i szansę na odkrycie tego kosmopolitycznego miasta w trakcie letniego urlopu. Linie lotnicze Emirates przygotowały specjalną ofertę na loty z Warszawy lub Krakowa.

 • Ryanair Sun zmienia się w Buzz, Ryanair ogłasza nowe połączenia z Polski.

  Ryanair Sun w dniu 14 marca poinformował, że już jesienią 2019 roku zmieni nazwę na Buzz oraz zyska nowy branding swej floty, symbolizujący młodość, zapał i pozytywną energię.

 • Linie Emirates otwierają drugie codzienne połączenie do Londynu-Stansted.

  Emirates otworzą drugie codzienne połączenie z Dubaju (DXB) do Londynu-Stansted (STN) 1 lipca tego roku. Tym samym pasażerowie Emirates będą mieli do wyboru 11 lotów dziennie na trzy różne lotniska w Londynie.

 • Takiego początku roku nigdy w historii Lotniska Chopina nie było.

  W dwóch pierwszych miesiącach 2019 na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się łącznie blisko 2,4 mln pasażerów. Rok wcześniej, w analogicznym czasie, stołeczny port obsłużył ok. 2,2  mln osób. To wzrost o 8,3 proc.

 • Grupa Emirates świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet.

  Codziennie na całym świecie loty Emirates łączą ludzi i przedsiębiorstwa, umożliwiając rozwój turystyki i handlu. Żaden lot przewoźnika nie doszedłby do skutku bez codziennej pracy kobiet zatrudnionych w Grupie Emirates – w kokpicie i na pokładzie samolotów, na płycie postojowej i w hangarze, w punktach obsługi na całym świecie czy w siedzibie przewoźnika w Dubaju.

 • Wysoka dynamika ruchu lotniczego w Polsce po trzech kwartałach 2018 roku.

  Po trzech kwartałach 2018 roku ponownie odnotowano wzrosty w polskich portach lotniczych. W porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku liczba przewiezionych pasażerów zwiększyła się o prawie 16 proc., a liczba operacji wzrosła o 13 proc.

 • Duży ruch na wrocławskim lotnisku. Dwucyfrowym wzrostem (12,7%) mogą się też pochwalić w lutym tanie linie.

  Trasy na główne lotnisko Paryża, do Düsseldorfu, Monachium, Frankfurtu czy Zurychu są niezwykle popularne. W lutym przewoźnicy sieciowi odnotowali o blisko 30% pasażerów więcej niż przed rokiem. W samolotach tanich linii zajętych było zwykle ok. 90% miejsc.

 • W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 280 pasażerów.

  W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518 280 pasażerów, to 15% wzrost w stosunku do lutego 2018 roku - czyli o 67 000 więcej pasażerów. Łącznie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 1 028 901 pasażerów, czyli o 137 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

 • Ryanair w sezonie zimowym 2019/20 będzie latał z Krakowa do Palermo.

  Linia lotnicza Ryanair poinformowała o uruchomieniu nowej trasy z Krakowa do Palermo. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu od października i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z Polski, który zostanie ogłoszony wkrótce.

 • Nowa promocja Emirates dla osób planujących podróż z dużym wyprzedzeniem.

  Mimo, iż sezon narciarski trwa w pełni, warto już teraz pomyśleć o wakacjach i zaplanować przygodę roku. Linie lotnicze Emirates przygotowały specjalną ofertę na loty z Warszawy lub Krakowa.

 • Kraków Airport wspólnie z polskimi liniami lotniczymi LOT.

  Od 25 lutego z Krakowa można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT do tętniącego życiem, nowoczesnego Tel-Awiwu. Miasto, którego nazwa oznacza „Wzgórze Wiosny”, znane jest z cudów architektury modernistycznej i zabytkowych urokliwych dzielnic takich jak Newe Cedek. Turystów przyciąga także pyszna lokalna kuchnia i słoneczna plaża.

 • GEFCO uruchamia Mission Control Centre do obsługi pilnych dostaw lotniczych.

  Grupa GEFCO zainicjowała działalność międzynarodowego centrum do obsługi operacyjnej, kontroli i koordynacji pilnych dostaw lotniczych o krytycznym czasie dostarczenia. Mission Control Centre znajduje się w Amsterdamie i zapewnia całodobowe wsparcie klientów i zespołów GEFCO na całym świecie.

 • Katastrofa transportowego Boeinga 767 w pobliżu Houston.

  Wczoraj o godzinie 18:39 czasu UTC, amerykański samolot Boeing 767-375ER należący do linii Atlas Air i latający dla firmy Amazon, rozbił się w pobliżu miasta Houston w Stanach Zjednoczonych. Nikt z 3-osobowej załogi nie przeżył tej katastrofy.

 • Od jesieni tego roku LOT poleci z Warszawy do Kolombo na Sri Lance.

  Rejsy będą obsługiwane sezonowo od 3 listopada do 28 marca trzy razy w tygodniu nowoczesnymi Boeingami 787-9 Dreamliner. Kolombo to już siódmy azjatycki kierunek dalekodystansowy w rosnącej siatce polskiego przewoźnika i pierwsze regularne połączenie otworzone z myślą o turystach szukających zimowego egzotycznego wypoczynku. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Redakcja poleca

Lut 07, 2019
JAK samolot można odbudować? ... Odpowiedź jest prosta: trzeba się ...
Lut 11, 2019
Drogowy transport pasażerskich samolotów zawsze zwraca uwagę. W ...
Lut 11, 2019
Pierwszy pasażer posiadacza licencji PPL(a) to zawsze wielkie ...
Lut 08, 2019
Główną rolę w filmie, który wszedł właśnie na ekrany największych ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Maj 23, 2018
21 maja br. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała ...
Kwi 19, 2018
Na ukończeniu jest właśnie malowanie nowego hełmofonu dla por. pilota ...
Kwi 18, 2018
Piotr Rejmer i Tomasz Białoszewski z lotniczego portalu filmowego ...

Najczęściej czytane

Mar 04, 2019
Jak podają największe polskie media min. RMF24.pl w rejonie ...
Lut 27, 2019
12 lutego wykonujący lot nad terytorium Republiki Czeskiej samolot ...
Lut 28, 2019
Bezpieczeństwo było, jest i będzie dla nas priorytetem. Przed chwilą ...
Mar 01, 2019
Na początek rozbudowy Państwowe Porty Lotnicze najpewniej wyburzą ...
Sty 29, 2019
Dwa nowe samoloty LET Aircraft Industries typu L 410 UVP E-20 trafią ...
Sty 27, 2019
Gdy por. Krzysztof Miko, pilot 7 Dywizjonu Lotniczego, został ciężko ...
Sty 29, 2019
Ludzie porzucają psy w lesie, albo samochody na parkingach, ale ...
Sty 24, 2019
Boeing z powodzeniem ukończył pierwszy testowy prototyp ...
Sty 25, 2019
23 stycznia br. do malborskiej Bazy wrócił z Bydgoszczy Mig-29 o ...
Sty 11, 2019
Siły Powietrzne Francji poinformowały o śmierci pilotów, którzy byli ...
Sty 10, 2019
We wtorek, 9 grudnia, w wieku 65 lat zmarła pilotka szybowcowa Iwona ...
Sty 04, 2019
Trzynaście lat mija od czasu kiedy poleciałem na pierwszą polską ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 24 Marca 2019    |    Wydarzyło się: 1944 - Z obozu jenieckiego Stalag Luft III w Żaganiu uciekło 80 lotników spośród których tylko trzech nie złapano. 1968 – Pod Wexford w Irlandii rozbił się samolot Vickers Viscount irlandzkich linii Aer Lingus; zginęło 61 osób.

Lotnicza książka

Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Cze 06, 2018
Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki ...
Mar 17, 2018
Zastanawialiście się kiedyś, jaki zapach ma przestrzeń kosmiczna? A ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...
Lut 19, 2018
Był rok 1982. Od czterech lat byłem pracownikiem ZRLiLK. Ten akurat ...

Nasze Video

Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Sie 15, 2017
W tym roku postanowiliśmy zmienić miejscówkę i nakręcić przelot ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top