Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 wrzesień 2018 11:11

Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamawiają śmigłowce H225M.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Airbus / © Copyright Anthony Pecch Foto: Airbus / © Copyright Anthony Pecch

Airbus Helicopters pozyskał zamówienie na cztery kolejne, wielozadaniowe śmigłowce H225M (poprzednia nazwa: EC725) od Królewskich Sił Powietrznych Tajlandii (RTAF) w ramach programu rozwoju floty wiropłatów. To dodatkowe zamówienie zwiększy do 2021 r. liczbę H225M w służbie RFAT do 12 sztuk.

Nowe śmigłowce zostaną wyposażone w pływaki awaryjne, liny do desantu i transportu, oświetlenie poszukiwawcze i głowice elektrooptyczne. Dołączą one do floty obecnie eksploatowanych sześciu H225M przeznaczonych do zadań bojowego poszukiwania i ratownictwa (CSAR), cywilnych misji poszukiwawczo-ratunkowych (SAR) oraz transportu żołnierzy. Dwa ostatnie śmigłowce z pierwszego zamówienia zostaną dostarczone RTAF do końca bieżącego roku.
Nowy kontrakt obejmuje także techniczne wsparcie na miejscu oraz kontynuację zadań z zakresu zarządzania eksploatacją floty, przy pełnym wsparciu pracowników Airbusa w Tajlandii.
„Od momentu pierwszej dostawy w 2015 r. śmigłowce H225M doskonale służą Królewskim Siłom Powietrznym Tajlandii. Jesteśmy dumni z dodatkowego zamówienia, które dowodzi pewności i zaufania użytkownika do naszych produktów i naszego zaangażowania w zakresie ich wsparcia. Jako uniwersalny, niezawodny i solidny śmigłowiec H225M wywiąże się z najbardziej wymagających zadań. RTAF mogą polegać na naszym tajskim centrum obsługowym w zakresie utrzymania dostępności floty”, powiedział Philippe Monteux, odpowiedzialny za rejon Południowowschodniej Azji i Pacyfiku.
Dwusilnikowy, 11-tonowy śmigłowiec H225M, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne i uznany na rynku czteroosiowy autopilot, oferuje wyjątkową długotrwałość lotu i prędkość przelotową. Może on zostać wyposażony do realizacji każdej misji. Dziś w służbie znajduje się już blisko 90 śmigłowców H225M, które dotychczas wylatały 100 700 godzin.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 877 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 11:14

Artykuły powiązane