fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

Jean-Michel Jarre jako pierwszy pasażer AirCar - Źródło: ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / fb - Jean-Michel Jarre / KleinVision
Jean-Michel Jarre jako pierwszy pasażer AirCar - Źródło: ujęcie z filmu osadzonego w publikacji / fb - Jean-Michel Jarre / KleinVision

Twórca i legenda muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre został pierwszym pasażerem innowacyjnego pojazdu latającego AirCar. Jest pod ogromnym wrażeniem tej niesamowitej konstrukcji.

Jak możemy przeczytać na jego profilu FB, ma on za sobą pierwszy lot w takiej niecodziennej konstrukcji lotniczej: - "To był zaszczyt i niesamowite doświadczenie być pierwszym pasażerem latającego AirCar! Technologia, o której kiedyś marzyliśmy z przyszłości staje się rzeczywistością. Ten wynalazek powstał w Bratysławie na Słowacji, w samym sercu Europy. Miejsce, w którym miały miejsce niezliczone rewolucje w sztuce, kulturze i technologii, torując drogę do nowoczesnych innowacji. Oto sentyment mojego kolejnego koncertu „Bridge From The Future” z gościem specjalnym Brianem Mayem w Bratysławie 12 maja otwierając 7. edycję Festiwalu Starmus z dumą prezentowanego przez ESET - światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego, który podziela te wartości Nie przegap tego!"

LINK DO POSTU I FILMU NA FB: https://fb.watch/rETWg6BG7K/

AirCar to dwumiejscowy samochód latający zaprojektowany przez Štefana Kleina i wyprodukowany na Słowacji. Technologia za tym latającym samochodem, pierwotnie opracowana i pomyślnie przetestowana w Europie, została zakupiona przez chińską firmę. Napędzany silnikiem BMW i zwykłym paliwem, AirCar poleciał przez 35 minut między dwoma słowackimi lotniskami w 2021 roku, korzystając z pasów startowych do startu i lądowania.

LINK DO FILMU 2: https://www.facebook.com/reel/410213118423098

W styczniu 2022 roku AirCar otrzymał certyfikat zdatności do lotu od Słowackiego Urzędu Transportu. Teraz pojazdy wykonane na podstawie jego projektu będą używane w “określonym regionie geograficznym” Chin. Hebei Jianxin Flying Car Technology Company, z siedzibą w Cangzhou, nabyła wyłączne prawa do produkcji i użytkowania samolotów AirCar na nieujawnionym obszarze.

Mimo że AirCar wymaga pas startowy do startu i lądowania, różni się od innych pojazdów latających, które startują i lądują pionowo. Wciąż istnieją znaczne przeszkody dla tej formy transportu pod względem infrastruktury, regulacji i publicznego przyjęcia technologii. Być może po locie z tak "znanym" pasażerem AirCar zyska jeszcze większy rozgłos i potencjalnych klientów.

Źródło informacji: Jean-Michel Jarre (FB), bbc.com, wikipedia, aeroaffaires.com

No comments

Leave your comment

In reply to Some User