Wydrukuj tę stronę
środa, 03 kwiecień 2019 12:18

15 Festiwal Nauki z udziałem 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Napisane przez 32.Baza lotnictwa Taktycznego
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
15 Festiwal Nauki z udziałem 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. 15 Festiwal Nauki z udziałem 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. 32.Baza lotnictwa Taktycznego
W dniach 25-31 marca br. w Dąbrowie Górniczej odbył się 15. Festiwal Nauki.
Wydarzenie to obejmowało szereg spotkań i debat prowadzonych w języku angielskim. Zajęcia, przygotowane przez ekspertów z Polski i całego świata (m.in. Nigerii, Turcji, Rumunii, Ekwadoru i Stanów Zjednoczonych) skierowane były do zagranicznych uczestników Festiwalu Nauki, ale także do Polaków, dla których język obcy nie jest barierą, lecz oknem na świat.
 
Wśród wielu znanych prelegentów znalazł się dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego – płk dypl. pil. Ireneusz Nowak. Podczas swojego wystąpienia pułkownik omówił rolę i zadania jednostek Sił Powietrznych RP eksploatujących samoloty F-16 w systemie obronnym Polski. Dowódca przybliżył również słuchaczom, jak wygląda szkolenia lotnicze pilotów oraz personelu technicznego.
 
Żołnierze 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku: mł. chor. Wiesław Siębor i mł. chor. Roman Sypczyński podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowali wyposażenie pilotów F-16 oraz w bezpośrednich rozmowach zachęcali do wstąpienia w szeregi wojska.
 
Źródło: 32.Baza lotnictwa Taktycznego
Czytany 1199 razy Ostatnio zmieniany środa, 03 kwiecień 2019 12:35

Artykuły powiązane