Wydrukuj tę stronę
środa, 24 luty 2021 11:10

Boeing rozpoczyna produkcję zaawansowanych samolotów szkolnych T-7A Red Hawk.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na zdjęciu T-7A podczas jednego z lotów testowych, przed rozpoczęciem produkcji. Na zdjęciu T-7A podczas jednego z lotów testowych, przed rozpoczęciem produkcji. Foto: Boeing

„Rozpoczęła się nowa era w projektowaniu i budowie samolotów, gdy pierwsza amerykańska część zaawansowanego szkoleniowego T-7A Red Hawk oficjalnie weszła na najnowocześniejszą linię produkcyjną Boeinga” – informuje amerykański koncern lotniczy.

Samolot, oznaczony przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych jako eT-7A Red Hawk ze względu na jego cyfrowe dziedzictwo, został w pełni zaprojektowany przy użyciu definicji opartej na modelach 3D i systemów zarządzania danymi opracowanych w Boeing w ciągu ostatnich dwóch dekad. T-7A Red Hawk wykorzystał cyfrową inżynierię i projekt samolotu Boeing T-X, który przeszedł od koncepcji do pierwszego lotu w zaledwie 36 miesięcy.

„Przyszłość dominacji w powietrzu polega na zdolności do szybkiego przemieszczania się, podejmowania wyważonego ryzyka i współpracy na nowe sposoby, aby wykonać swoją pracę” - powiedział Shelley Lavender, wiceprezes Boeinga ds. Strajku, Nadzoru i Mobilności. - „Tworząc samoloty i systemy w technologii cyfrowej, możemy przyspieszyć czas budowy oraz zwiększyć jakość i przystępność cenową dla naszych klientów w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie było”.

Zaawansowany system szkolenia pilotów zawiera również najnowocześniejsze naziemne symulatory, aby zapewnić przyszłym pilotom i instruktorom „rzeczywiste” wrażenia.

We wrześniu 2018 roku Siły Powietrzne USA zawarły kontrakt z Boeingiem na 9,2 miliarda dolarów na dostawę 351 zaawansowanych samolotów szkolnych i 46 powiązanych z nimi naziemnych symulatorów. W ramach produkcji samolotu, a dokładnie ogonowej części, z Boeingiem współpracuje Saab.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 591 razy

Artykuły powiązane