Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 październik 2020 11:41

Czy ratownicy górscy będą używać Jet Pack. Niecałe 2 minuty lotu do ofiary.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czy ratownicy górscy będą używać Jet Pack. Niecałe 2 minuty lotu do ofiary. Klatka z filmu: Paramedic Mountain Response! / Autor: Gravity Industries / https://www.youtube.com/watch?v=gtvCnZqZnxc&feature=emb_title

Współpraca między Gravity Industries, która opracowała i opatentowała kombinezon odrzutowy o mocy 1050 koni mechanicznych, a pogotowiem ratunkowym Great North Air Ambulance Service (GNAAS), zaowocowała lotem testowym w samym sercu gór i jezior.

W trakcie testów w Langdale Pikes założyciel Gravity Industries i główny pilot testowy Richard Browning wykonał lot z dna doliny do symulowanego miejsca wypadku w The Band, w pobliżu Bowfell. Dotarcie pieszo do symulowanego miejsca wypadku zajęłoby około 25 minut. Ratownik w kombinezonie Gravity Jet jest w stanie pokonać tę odległość w 90 sekund, co otwiera szereg możliwości na arenie ratownictwa medycznego.

Andy Mawson, dyrektor operacyjny i sanitariusz w firmie GNAAS - "Nasz śmigłowiec pozostanie istotną częścią akcji ratunkowej w tym terenie, podobnie jak fantastyczne górskie zespoły ratownicze. Ale chodzi o to, by uzupełnić te zasoby o coś zupełnie nowego. Uważamy, że ta technologia może umożliwić naszemu zespołowi dotarcie do niektórych pacjentów znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W wielu przypadkach złagodziłoby to cierpienie pacjenta. W niektórych przypadkach uratowałoby im to życie."

Po zakończeniu testów, GNAAS i Gravity Industries będą rozwijać dalej współpracę. Być może już niedługo zobaczymy ratowników medycznych i górskich latających nad naszymi głowami nie tylko przy użyciu śmigłowców i samolotów.

Źródło informacji: GNAAS

Czytany 1489 razy

Artykuły powiązane