piątek, 11 styczeń 2019 08:52

Wizja brytyjskiego lotnictwa wojskowego w następnym stuleciu.

Napisane przez Reputation Managers
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie udostępnił: Reputation Manager / Crown Copyright Zdjęcie udostępnił: Reputation Manager / Crown Copyright

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson ujawnił, że lotnictwo wojskowe Wielkiej Brytanii osiągnęło nowy poziom, przemawiając w całkowicie nowym hangarze, mieszczącym wystawę pokazującą 100 lat rozwoju samolotów myśliwskich.

Przemawiając w bazie Royal Air Force (Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii) Marham, Sekretarz Obrony ogłosił, że Wielka Brytania ma teraz dziewięć odrzutowców F-35 Lightning, gotowych do wysłania w ramach operacji na całym świecie.

F-35 Lightning będą stanowić trzon floty brytyjskiego lotnictwa wojskowego wraz z odrzutowymi Typhoonami, wyposażonymi w najnowocześniejsze rodzaje uzbrojenia, które znacznie zwiększą jego możliwości, ogłosił również Sekretarz Obrony.

W ramach „Project Centurion", wartości 425 milionów funtów szterlingów, w ciągu ostatnich trzech lat, Typhoon otrzymał do dyspozycji pocisk manewrujący do dalekich uderzeń Storm Shadow, pocisk powietrze-powietrze Meteor i precyzyjny pocisk powietrze-ziemia Brimstone.

Oznacza to, że odrzutowce Typhoon zwiększyły zdolności przechwytywania pocisków manewrujących i wykonywania uderzeń na cele naziemne, płynnie przejmując zadania samolotów uderzeniowych Tornado, które wkrótce zostaną wycofane ze służby.

Ukończone na czas i zgodnie z budżetem modernizacje przekształcają flotę Typhoonów w wiodące na świecie wielozadaniowe samoloty bojowe na następne dziesięciolecia.

Sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział:

„Obchodząc 100-lecie RAF, wyznaczamy nasze cele na następne 100 lat. Nasz naród wkracza w nową erę poza Unią Europejską, a nasze ogromne osiągnięcia w zakresie zdolności lotniczych sprawiają, że nasze zaangażowanie na arenie światowej jest jasne dla naszych sojuszników i naszych wrogów."

„Niesamowite samoloty F-35 są gotowe do działania, zmodernizowany Typhoon ma zdolność dominacji na niebie do lat 2040, a my patrzymy jeszcze dalej w ambitną przyszłość. RAF od dawna pokazywały Wielką Brytanię jako najlepszą na świecie, a dziś wynoszą nasz naród na jeszcze wyższy pułap. "

Sekretarz Obrony wydał oświadczenie stojąc przed czterema samolotami, reprezentującymi przeszłość i przyszłość brytyjskich myśliwców.

Był wśród nich Tornado, używany od 1979 r., który zadebiutował w boju podczas działań nad Zatoką Perską w 1991 r. i zostanie wycofany ze służby jeszcze w tym roku. Jego wyjątkowe zdolności zostały przekazane Typhoonowi.

Oprócz Typhoona i F-35 zaprezentowano również makietę myśliwca Tempest.

Chris Boardman, dyrektor zarządzający działu lotniczego BAE Systems, powiedział:

„Dział lotniczy BAE Systems ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, opracowywaniu i dostarczaniu najlepszych na świecie samolotów, szkolenia i wsparcia w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów. Jesteśmy dumni, że wspólnie pracowaliśmy przez wiele dziesięcioleci z brytyjskim rządem, Royal Air Force i przemysłem, budując reputację doskonałości i dostarczając jedne z wiodących na świecie samolotów bojowych.”

„Rozpoczęcie brytyjskiej strategii działań lotnictwa wojskowego stanowiło wyraźne zobowiązanie Wielkiej Brytanii do dalszego zapewniania globalnego przywództwa w sektorze lotniczym. Nasze doświadczenie we współpracy i umiejętności naszych pracowników oznaczają, że jesteśmy gotowi wywiązać się z naszych zobowiązań dotyczących Typhoona, F-35 i jako część Zespołu Tempest, opracowując nowe i nowoczesne technologie, które będą nadal przyczyniać się do zachowania i rozwoju zdolności bojowych Wielkiej Brytanii.”

„Świętując nasz wkład w realizację projektu Centurion dla Typhoona i ogłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej brytyjskich F-35, zobowiązujemy się do odgrywania kluczowej roli w obydwu programach w nadchodzących dziesięcioleciach, jako partner w ciągłym rozwoju i wsparciu mieszanej floty brytyjskich samolotów bojowych."

Steve Worsnip, dyrektor ds. wsparcia F-35 działu lotniczego BAE Systems, powiedział:

„To chwila dumy dla BAE Systems, ponieważ od samego początku wspieraliśmy Wielką Brytanię w jej staraniach o osiągnięcie wstępnej zdolności operacyjnej jej floty F-35 Lightning.”

"Nasi ludzie biorą udział w projektowaniu i produkcji każdego F-35, który lata w dowolnym miejscu na świecie, oraz w RAF Marham, siedzibie brytyjskiej Lightning Force. To wspaniały przykład roli, jaką odgrywamy pomagając w utrzymaniu floty jako część zespołu Lightning UK.”

„Współpracując z naszymi partnerami z Lockheed Martin, MBDA i Raytheon, zintegrowaliśmy również pierwsze typy uzbrojenia dla brytyjskich F-35 – ASRAAM i Paveway IV. To kolejny ważny krok do osiągnięcia wstępnej zdolności operacyjnej.”

„Czekamy na kontynuowanie wsparcia dla Wielkiej Brytanii, gdy F-35 będą dołączać do Typhoonów na pierwszej linii obrony kraju przez wiele następnych lat."

Andy Flynn, dyrektor działu lotniczego BAE Systems ds. Eurofightera i Centuriona, powiedział:

„Deklaracja zakończenia Projektu Centurion dla Typhoona jest fantastycznym sukcesem i wzmacnia pozycję Typhoona w czołówce technologii wojskowej i jako podstawowego brytyjskiego samolotu bojowego.”

„Wraz z Centurionem dostarczamy zestaw pocisków powietrze-powietrze bardzo dalekiego zasięgu, precyzyjnych pocisków powietrze-ziemia i zdolności do wykonywania dalekich uderzeń, które zapewniają dowódcy sił zbrojnych możliwość zaangażowania się w szersze spektrum misji niż kiedykolwiek wcześniej. Wiemy, że Typhoon jest już bardzo zaawansowanym, elastycznym, zaufanym i sprawdzonym samolotem. To, co teraz robimy, to wyzwolenie w pełni jego potencjału i pomoc w zapewnieniu, że pozostanie on potrzebnym partnerem przez następne dziesięciolecia, który będzie towarzyszył obecnym i przyszłym samolotom.”

„Ta wiadomość jest dowodem sukcesu partnerskiego podejścia wszystkich zaangażowanych w dostarczenie Centuriona – ogólnoeuropejskiej współpracy między naszymi obywatelami, Ministerstwem Obrony, Eskadrą Prób i Oceny RAF oraz naszymi firmami partnerskimi Eurofightera w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. To ustanowienie najwyższych standardów, „Praca w stylu Centuriona", która zapewniła, że dostarczamy odpowiednie rezultaty dla wojska dziś i jutro."

RAF już przetestowały interoperacyjność swoich samolotów Typhoon i F-35.

Dowody zgromadzone podczas szeregu prób operacyjnych wyraźnie pokazują skuteczność obydwu samolotów, gdy działają one razem.

Dzięki większemu udźwigowi i zwiększonej manewrowości i zasięgowi, Typhoon będzie działać wspólnie z samolotem typu stealth, jakim jest F-35 i jego czujnikami następnej generacji, czyniąc RAF jednymi z nielicznych sił powietrznych zdolnych do wykorzystania synergii samolotów bojowych czwartej i piątej generacji i zapewnienia Wielkiej Brytanii sił powietrznych zdolnych do przeciwdziałania ewoluującym zagrożeniom w środowisku globalnym.

Wielka Brytania jest światowym liderem w sektorze lotnictwa wojskowego, który wspiera ponad 18 000 wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, łącząc unikalne w Europie umiejętności i technologie.

Sektor ten osiąga obroty przekraczające 6 miliardów funtów szterlingów rocznie i przyniósł ponad 80% eksportu uzbrojenia z Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Źródło informacji: Reputation Managers

Czytany 1804 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 styczeń 2019 08:57

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora. Zasady publikacji komentarzy pod publikacjami znajdziesz pod linkiem: https://aviation24.pl/polityka-prywatnosci

Redakcja poleca

Mar 05, 2020
Sezon pikników i pokazów lotniczych zbliża się wielkimi krokami. Postanowiliśmy więc tak jak w zeszłym roku zebrać wszystkie daty, potrzebne linki i ...
Lut 24, 2020
Od jutra, 25 lutego 2020 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie będzie dostępna nowa atrakcja – symulator myśliwca MiG-29, wypożyczony przez ...
Lut 19, 2020
Dokładnie 101 lat temu 19 lutego 1919 roku, została wprowadzona do użytku polska odznaka pilota, popularnie nazywana „Gapą”. Odznakę zaprojektował ...
Lut 18, 2020
Budowa sześciu nowoczesnych hangarów na lotnisku w Darłowie dobiega końca. Będą w nich stacjonowały śmigłowce AW101 przeznaczone do zwalczania ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show - zapowiedział wiceminister obrony ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Patrolowego w Komendzie Miejskiej ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Bezzałogowa konstrukcja ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, twórca i pierwszy dowódca legendarnego myśliwskiego Dywizjonu 303, który wsławił się ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. "Nie powierzamy naszego bezpieczeństwa wyłącznie ...

Najczęściej czytane

Mar 06, 2020
Pilot Tomasz Stępniewski miał okazję pilotować samolot, w którym na drugim fotelu zasiadł generał pilot Mirosław Hermaszewski. Był to lot, który ...
Mar 03, 2020
Boeing zaoferuje armii amerykańskiej zwinny, w pełni zintegrowany, prototypowy śmigłowiec w ramach Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA). ...
Mar 01, 2020
Jak informuje Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła oraz profil European Airshows, fani polskich historycznych odrzutowców będą niedługo wniebowzięci, ...
Lut 27, 2020
Ponowne uruchomienie silnika odrzutowca wojskowego w locie to kluczowa funkcja bezpieczeństwa, którą można zademonstrować jedynie poprzez działanie, ...
Lut 25, 2020
Zespół wokalny złożony z uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego im. Żwirki i Wigury w Dęblinie funkcjonuje od 2015 roku. Nazwa zespołu ...
Lut 24, 2020
Nie lada wyobraźnię miał pasażer jednego z odlatujących samolotów z krakowskiego lotniska, natomiast Strażnicy na lotnisku musieli być mocno ...
Gru 14, 2019
LPR pozyska do swojej lotniczej floty dwa zupełnie nowe małe odrzutowe samoloty Learjet 75 Liberty. 13 grudnia 2019 r. w Centrali Lotniczego ...
Gru 11, 2019
Choć 100-lecie polskiego lotnictwa obchodziliśmy w zeszłym roku, to właśnie teraz 12 grudnia 2019 roku Narodowy Bank Polski wpro­wadza do obiegu ...
Gru 06, 2019
6 grudnia 2019 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt odbyła się 123 Promocja Oficerska. Wśród zaproszonych gości ...
Gru 09, 2019
W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbył się lot pożegnalny generała brygady pilota doktora Mirosława Jemielniaka, byłego dowódcy 3. Skrzydła ...
Gru 03, 2019
Lotnisko Strachowice niedługo stanie się niezwykle ważnym miejscem na wojskowej mapie. Właśnie w tym miejscu powstanie baza transportowa Sił ...
Gru 10, 2019
Kapitan pilot Mieczysław Medwecki jest pierwszym poległym polskim lotnikiem i zarazem pierwszym poległym lotnikiem państw walczących z III Rzeszą w ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w tym roku przypada 100-Lecie Lotnictwa Polskiego oraz 100-Lecie Niepodległości ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które jest znane w całej Polsce. Pani Małgorzata była stewardesa PLL LOT, jedna z ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy 2017. Organizatorzy Krzysztof Sondej i Maciej Stroiński wraz z gościem specjalnym ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat swoim tańcem w tunelu aerodynamicznym, popularyzując i zwracając uwagę na nową, ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze miasteczko Kazimierz nad Wisłą. Jednak nie udaliśmy się tam tylko w celach ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm partnerskich z przyjemnością zapraszamy na briefing prasowy poświęcony możliwościom, ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 6 Kwietnia 2020    |    Wydarzyło się: 1923 – Dokonano oblotu niemieckiego samolotu wielozadaniowego Junkers A 20. 1938 – Dokonano oblotu amerykańskiego samolotu myśliwskiego Bell P-39 Airacobra. 1994 - Samolot z prezydentami Rwandy Juvénalem Habyarimaną i Burundi Cyprienem Ntaryamirą został zestrzelony nad Kigali, co doprowadziło w Rwandzie do trwającego 100 dni ludobójstwa. 2009 - W katastrofie indonezyjskiego samolotu wojskowego w Bandungu zginęły 24 osoby. 1890 - Urodził się Anton Fokker, holenderski konstruktor samolotów (zm. 1939). 1944 – Zmarł Cvitan Galić, chorwacki pilot myśliwski (ur. 1909).

Lotnicza książka

Mar 17, 2020
"Czy pracę pilota można przedstawić w sposób lekki, zrozumiały i dowcipny? Okazuje się, że TAK. Kapitan Dariusz Kulik robi to z prawdziwym znawstwem, ...
Lut 22, 2020
Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazało się drugie (poprawione i uzupełnione) wydanie książki autorstwa Michała ...
Lut 19, 2020
Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazała się książka autorstwa Michała Imiołka, pt. „W stronę dronów czyli kilka słów ...
Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu, może go zaspokoić sięgając po ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i opowiadania przedstawione w niniejszej książce, zostały zapisane przeze mnie już ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe elementy sukcesu w eksploracji kosmosu. Po lądowaniu na Księżycu na wiele lat ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród nas coraz mniej. Wypowiedzi tych, którzy pozostali jeszcze przy życiu, zebrał ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodziliśmy w tym roku co najmniej setkę różnych ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. "Dotykając nieba. Śpiewnik pieśni i piosenek lotniczych", w czwartek 6 grudnia 2018 ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz samych pokazach lotniczych zorganizowanych w ramach Air Show Radom 2018. Ponieważ ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia lotu atlantyckiego Ludwika Idzikowskiego i 30-lecia MiGa-29, Niebo bez Granic ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez granic" w roku 100-lecia Niepodległości Polski i 100-lecia Biało-Czerwonej ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim Okęciu wylądował nowy nabytek LOT-u Dreamliner B787-9. Przyleciał wprost z Everett, ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś możecie zobaczyć co działo się podczas konferencji prasowej tego oszałamiającego ...
Top