Wydrukuj tę stronę
niedziela, 19 maj 2019 14:15

Generał Jerzy Gotowała i Kapitan Pilot Witold Sokół na Skoczni. Noc Muzeów w Niebo bez Granic.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Generał Jerzy Gotowała i Kapitan Pilot Witold Sokół na Skoczni. Noc Muzeów w Niebo bez Granic. Foto: Niebo bez Granic

W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia lotu atlantyckiego Ludwika Idzikowskiego i 30-lecia MiGa-29, Niebo bez Granic zorganizowało na Skoczni spotkanie lotnicze w naszymi wspaniałymi pilotami myśliwskimi: generałem profesorem pilotem Jerzym Gotowałą i kapitanem pilotem Witoldem Sokołem.

"Piękną opowieść Pana Generała o 100-tu letniej historii Eskadry Kościuszkowskiej zamknęliśmy ekstremalnymi wspomnieniami zza kokpitu MiGa 29, opowiadanymi w najdrobniejszych szczegółach przez Kapitana Pilota Witolda Sokoła." - mówi Filip Idzikowski z Nieba bez Granic.

Były dowódca lotnictwa wojskowego i były pilot MiG-29 stworzyli na Skoczni wyjątkowy lotniczy duet - pasjonujący, dynamiczny i uzupełniający się różnym temperamentem i spojrzeniem na lotnictwo. "To był wielki zaszczyt, przyjemnośc i doświadczenie gościć takich ciekawych i prawdziwych ludzi jak generał pilot Gotowała i kapitan pil Sokół. Warto dodać, że na wydarzeniu obecny był też jeszcze jeden były dowóca lotnictwa polskiego - generał pil. Roman Harmoza." - opowiada FIlip Idzikowski.

Dziś od godziny 14:00 trwa dyskusja o "Strzale" i umundurowaniu lotniczym.

Źródło informacji: Niebo bez Granic / Aviation24.pl

Czytany 2360 razy

Artykuły powiązane