Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 06 kwiecień 2020 17:41

W hangarach bazy RAF powstanie kostnica na 5,4 tysięcy ciał.

Napisane przez Londynek.net
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Baza RAF Upper Heyford. Zdjęcie wykonano w 2011 roku. Baza RAF Upper Heyford. Zdjęcie wykonano w 2011 roku. Źródło zdjęcia: Thomas Nugent / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)
Jednostka RAF Upper Heyford przeznaczyła część swojej bazy w Oxfordshire na teren dla tymczasowej kostnicy - dziś otwarto dwa pierwsze hangary, które pomieszczą łącznie 600 ciał. Jednocześnie rozpoczęto pracę nad kolejnymi, ponieważ jednostka docelowo ma mieć 5,4 tys. miejsc na zwłoki i informuje brytyjskie Metro i Londynek.net.

Baza ta miała strategiczne znaczenie w okresie zimnej wojny. Stacjonowały na niej bombowce strategiczne United States Air Force. Została oficjalnie zamknięta w 1994 roku.

Jak poinformowały brytyjskie media, nie wszystkie hangary zostaną udostępnione od razu - część z nich będzie pozostawiona na wypadek, gdyby liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła powyżej rządowych szacunków.

Za budowę tymczasowej kostnicy odpowiada gmina Oxfordshire, która otrzymała z kolei takie polecenia od rządu. Podobne obiekty powstały już na lotnisku w Birmingham oraz na przedmieściach Londynu.

Jeden z pracowników NHS, oddelegowany do pracy w kostnicy, przekazał w mediach, że "zatrudnieni w służbie zdrowia boją się dotykać zakażonych ciał". Problem stał się na tyle poważny, że rząd nakazał zajmowanie się transportem ciał wojsku, które ma do tego używać wynajmowanych vanów.

"Dziwnie się tu pracuje, wszyscy mają maski i są od siebie oddaleni. Możesz się z tego śmiać, możesz płakać, ale po prostu musisz wykonać swoją pracę" - dodał na łamach prasy. 

Wojsko odpowiada nie tylko za budowę kostnic, ale również - tymczasowych szpitali. Największy z nich mieści się w londyńskim centrum konferencyjnym ExCeL, gdzie przygotowano miejsca dla 4 tys. pacjentów.

Źródło informacji: Londynek.net / Metro
Czytany 947 razy

Artykuły powiązane