Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 sierpień 2020 17:08

Krzesińskie Jastrzębie na przebazowaniu w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krzesińskie Jastrzębie na przebazowaniu w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Foto: 31.BLT

W dniach 09.07 - 13.08.2020 r. wydzielone siły i środki z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego gościły w „bliźniaczej” bazie lotniczej w Łasku.

Do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego zostało przebazowanych większość krzesińskich „Jastrzębi”, które były w pełni wykorzystywane do szkolenia lotniczego personelu latającego 31. BLT. Pomimo wykonywania lotów z innego lotniska, szkolenie przebiegało bez zakłóceń, co przyczyniło się do realizacji założonego program szkolenia lotniczego, mającego na celu podnoszenie nabytych umiejętności pilotażu przez pilotów F-16.

Do właściwego zabezpieczenia wykonywanych zadań niezbędny był udział żołnierzy z Grupy Obsługi Technicznej posiadających duże doświadczenie, właściwie wykorzystywane do sprawnej i bezpiecznej obsługi samolotów wielozadaniowych. Wiedza żołnierzy GOT ma ogromne znaczenie wpływające na bezpieczne użytkowanie F-16.

Pomimo trudnych warunków pogodowych, w postaci wysokich temperatur, żołnierze GOT z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonywali wszystkie czynności i zadania, które miały w sobie jeden cel: bezpiecznie przygotować samoloty do lotu i właściwie je obsłużyć po wylądowaniu.

W czasie pobytu na terenie 32. BLT zarówno personel latający, jak i żołnierze zabezpieczający realizację szkolenia lotniczego (inżynierowie samolotów, technicy, kierowcy oraz żołnierze wielu innych specjalności), swoje zadania wykonali na wysokim poziomie. Zarówno loty dzienne, jak i nocne przebiegały bez zakłóceń, potwierdzając jednocześnie wysoką sprawność techniczną naszych F-16 oraz profesjonalne podejście do wykonywania powierzonych obowiązków przez wszystkich żołnierzy 31. BLT, którzy przez kilka tygodni przebywali w Łasku.

Źródło informacji: 31.BLT / Tekst: ppłk Dariusz JAKUBCZAK

Czytany 1148 razy

Artykuły powiązane