Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 czerwiec 2020 12:16

Maroko zakupiło 24 śmigłowce bojowe AH-64E Apache.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
AH-64 Apache AH-64 Apache Foto: Boeing

Maroko jest 17-tym państwem, które nabyło śmigłowce koncernu Boeing, AH-64 Apache w ramach podpisanej niedawno umowy na 24 egzemplarze.

Do tej pory Boeing dostarczył prawie 2,5- tysiąca śmigłowców Apache do 16 krajów, w tym do USA, Holandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Indii, Singapuru, Korei Południowej i Arabii Saudyjskiej. Dostawy do Maroka mają się rozpocząć w 2024 roku.

AH-64E Apache to najnowsza konfiguracja śmigłowca bojowego. Został zaprojektowany i wyposażony w otwartą architekturę systemową obejmującą najnowsze systemy łączności, nawigacji, czujników i uzbrojenia. Posiada ulepszony Zmodernizowany System Wyznaczania Celów, który zapewnia informacje o celach w dzień, w nocy i w każdych warunkach pogodowych, a także możliwość nawigacji w nocy. Poza klasyfikacją celów naziemnych i powietrznych, Radar Kontroli Strzelania został zaktualizowany do działania w środowisku morskim.

Boeing zbuduje i dostarczy nowe Marokańskie Apacze na podstawie kontraktu z Armią Stanów Zjednoczonych w ramach prowadzonego przez rząd amerykański procesu sprzedaży zagranicznej.

Partnerstwo Boeinga z Marokiem trwa dziesiątki lat. Firma jest zaangażowana w rozwój marokańskiego łańcucha dostaw i przyszłej siły roboczej. Boeing jest partnerem spółki joint venture MATIS Aerospace, która produkuje wiązki przewodów samolotowych. W 2016 roku firma podpisała protokół ustaleń z Królestwem Maroka w celu stworzenia ekosystemu dostawców sprzętu lotniczego. Boeing wspiera także przyszłych pracowników w kraju poprzez partnerstwa z Marokiem w ramach programu "Edukacja na rzecz zatrudnienia" (EFE) oraz stowarzyszenia INJAZ Al-Maghrib.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 866 razy

Artykuły powiązane