Wydrukuj tę stronę
czwartek, 14 styczeń 2021 12:15

Norwegian zmniejszy swoją flotę do 50 samolotów i rezygnuje z połączeń długodystansowych.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Norwegian zmniejszy swoją flotę do 50 samolotów i rezygnuje z połączeń długodystansowych. Foto: Pixabay License

Jak poinformował portal media.uk.norwegian.com linia lotnicza planuje zrezygnować z połączeń długodystansowych i zamiast tego skupić się na zmniejszonej działalności na terenie Europy.

Norwegian w ten sposób stara się stawić czoła kryzysowi związanemu z epidemią Covid i chce zakończyć restrukturyzację zadłużenia.

Plan, który ma zostać zatwierdzony przez Irlandzki Sąd Upadłościowy, zmniejszyłby flotę Norwegii do około 50 samolotów w 2021 roku z istniejących 140. Następnie w 2022 roku flota zostanie stopniowo zwiększona do 70 samolotów.

Norweski przewoźnik planuje znacznie zmniejszyć swoje zadłużenie do około 20 mld NOK (1,94 mld Euro). Norwegian otrzymał konkretne zainteresowanie udziałem w ofercie prywatnej. Norwegian niedawno wznowił też dialog z rządem Norwegii na temat możliwego udziału państwa w oparciu o nowy biznesplan. Jak pisaliśmy w listopadzie, norweski rząd poinformował wtedy, że nie udzieli dalszej pomocy finansowej liniom lotniczym Norwegian. Spowodowane było to i tak napiętym już budżetem państwa.

Źródło informacji: media.uk.norwegian.com, aviation24.pl

Czytany 698 razy

Artykuły powiązane