Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 czerwiec 2020 17:43

Odbędą się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odbędą się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Źródło zdjęcia: Aeroklub Polski

Aeroklub Polski informuje, że w dniach od 13  do 16. czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu odbędą się 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka.

"Kolejny etap „odmrażanie” sportu pozwala nam coraz śmielej myśleć o kalendarzu imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na 2020 rok. Do rywalizacji sportowej przygotowują się już zawodnicy Samolotowej Kadry Narodowej. W dniach 13-16 czerwca br. w Aeroklubie Pomorskim na lotnisku w Toruniu zostaną przeprowadzone 15. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. Jednocześnie przed zawodami, w dniach 11-13 czerwca br. zostaną przeprowadzone Konsultacje Zawodników Samolotowej Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym." - możemy przeczytać na stronie Aeroklubu Polskiego.

Organizatorem jest Aeroklub Pomorski, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej.

Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Zawody samolotowe są otwarte dla wszystkich pilotów. Impreza jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2020.

Uczestnik zawodów (pilot-dowódca) musi posiadać:

a) ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji,

b) ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym,

c) ważne badania lotniczo-lekarskie,

d) aktualne KWT i KTP,

e) ważną licencję sportową Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym.

Piloci Samolotowej Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym zobowiązani są potwierdzić w terminie do dnia 07.06.2020 swój udział w zawodach Kierownikowi zawodów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz dodatkowo na adres KS AP: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pismo organizacyjne dotyczące zawodów w Toruniu znajduje się TUTAJ

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 1188 razy

Artykuły powiązane