Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 luty 2021 11:17

Potwierdzono organizację pokazów lotniczych "Mazury AirShow 2021".

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Potwierdzono organizację pokazów lotniczych "Mazury AirShow 2021". Potwierdzono organizację pokazów lotniczych "Mazury AirShow 2021". Foto: Organizator Pokazów.

W kalendarzu imprez "Lotniczych Mazur 2021" został zaplanowany już „XXIII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur" w dniach 3-8.08.2021 r., w ramach którego odbędzie się również „Międzynarodowy Zlot Wodnosamolotów MAZURY 2021”. Tradycyjnym finałem tego Zlotu będą jedyne tego typu w Europie i już 23-cie największe cywilne pokazy lotnicze pn. "Mazury AirShow 2021" (w dniach 7-8.08.2021 r.), po raz 12-ty realizowane z sukcesami nad wodą i na jeziorze Niegocin z udziałem właśnie wodnosamolotów.

Zawsze na mazurskiej imprezie lotniczej gościli najlepsi piloci - Mistrzowie Polski i świata, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podziwiano najnowocześniejsze samoloty ale i zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Tak oczywiście będzie i podczas 23.edycji w 2021 roku.

Mazury AirShow, w 2013r. zostały wyróżnione tytułem "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" w kategorii WYDARZENIE a w 2015 r certyfikat marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Najwyższy dowodem uznania w 2018 r. była ocena Krajowej Rady Lotnictwa i miesięcznika Skrzydlata Polska w wyniku której Mazury AirShow (jako jedyne w Polsce pokazy) zostały wyróżnione „BŁĘKITNYMI SKRZYDŁAMI”. "Szczególną satysfakcję sprawiono nam przez wręczenie tego zaszczytnego trofeum, podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO, w Warszawie." - mówi Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ.

Mazury AirShow – jako eksportowe wydarzenie Warmii i Mazur - to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na pokazach, dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Od pewnego czasu, nowatorskim aspektem upowszechniania idei Mazury AirShow ale i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest funkcjonowanie Studia TV AirShow transmitujące live pokazy internetem w świat. Natomiast znakomity komentarz Tadeusza Sznuka i Witolda Sokoła wprowadzający w arkana pokazów świetnych pilotów można było odbierać dzięki funkcjonowaniu własnego AirShow Radio. Te nowatorskie formy i doświadczenia będziemy kontynuowali również w 2021 roku.

Źródło informacji: Lotnisko Kętrzyn Wilamowo / Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ

Czytany 1180 razy

Artykuły powiązane