Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 12 październik 2020 10:10

Spektakularne lądowanie samolotem CarbonCub EX na barce rzecznej.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spektakularne lądowanie samolotem CarbonCub EX na barce rzecznej. Spektakularne lądowanie samolotem CarbonCub EX na barce rzecznej. Klatka z filmu: BARKA CarbonCub EX / Youtube / CubCrafters Europe
Jak informuje pilot Kamil Skorupski, ten można powiedzieć, szalony pomysł powstał prawie dwa lata temu. Jego pomysłodawcami są Paweł Jakubowski i Jurek Pielaciński. Samolot mógł być tylko jeden. CarbonCub EX w super-lekkiej wersji. "Od pomysłu do realizacji przystąpiliśmy szybko a wszystko dzięki grupie wariatów." - pisze Kamil.
Za przygotowanie techniczne samolotu odpowiadali AirRes Aviation i Grzegorz Szcześniak. Barkę dostarczyła i przygotowała Żegluga Wyszogrodzka pod kierownictwem Jurka Pielacińskiego.Głos rozsądku i drugie oczy na barce stanowił Grzesiek Nowak, czyli to on odpowiadał za bezpieczeństwo lądowania na "łajbie", to coś w rodzaju pływającej wieży kontroli zbliżania.

W treningach i przygotowaniu dokumentacji pomagał Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i Piotr Michałek.

O bezpieczeństwo dbała ekipa nurków z Płockiej Straży Pożarnej.
 
Projekt był przygotowywany na pokazy lotnicze w Płocku, jednak z przyczyn obiektywnych nie mógł się odbyć, dlatego pomysłodawcy postanowili zrobić go można powiedzieć w offline. "Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś będzie nam dane zrealizować ten projekt dla szerszej publiczności. Podziękowania również dla Urzędu Lotnictwa Cywilnego za możliwość realizacji." - podsumowuje Kamil Skorupski.
 
Źródło informacji: Kamil Skorupski
Czytany 1409 razy

Artykuły powiązane