Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 marzec 2021 17:48

W Gdańsku z pomocą drona policja monitoruje przejścia dla pieszych. Posypały się mandaty.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podczas kontroli drogowej, w dwóch przypadkach okazało się, że konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeden kierowca prowadził samochód osobowy bez uprawnień. Podczas kontroli drogowej, w dwóch przypadkach okazało się, że konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeden kierowca prowadził samochód osobowy bez uprawnień. Foto: Policja Pomorska

Podczas przeprowadzonych działań w ramach akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny.

Nadzorem zostało objęte skrzyżowanie ulic Armii Krajowej oraz Havla w Gdańsku. 92 minuty w powietrzu dały podstawę do nałożenia 17 mandatów karnych. Sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu. Podczas kontroli drogowej, w dwóch przypadkach okazało się, że konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Jeden kierowca prowadził samochód osobowy bez uprawnień.

Podczas dzisiejszych, ogólnopolskich działań pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron latał przez 90 minut nad skrzyżowaniem ulicy Armii Krajowej z Havla oraz Łostowicką. Podczas nagrań z powietrza ujawniono 19 wykroczeń. Najczęstszym wykroczeniem było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

Podczas przeprowadzonych kontroli okazało się, że jeden z kierowców nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem osobowym. W dwóch przypadkach zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu. Wobec kierowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, zarejestrowane przez policyjnego drona, a niemożliwe było zatrzymanie przez patrol, zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu wraz z dowodem w postaci krótkiego filmu.

Wiosenna aura powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że pieszy lub rowerzysta, w konfrontacji z samochodem osobowym, ma nie wielkie szanse na przeżycie.

Źródło informacji: pomorska.policja.gov.pl

Czytany 693 razy

Artykuły powiązane