Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 styczeń 2021 18:39

WOPR i PZW zakupiły wspólnie drona, który będzie min. obserwował kłusowników.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dron yuneec h520e dla WOPR i PZW. Dron yuneec h520e dla WOPR i PZW. Foto: WOPR Nysa

Jak informuje WOPR Nysa pod koniec roku udało się zakupić dron, który ma posłużyć służbom oraz Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu do poprawy bezpieczeństwa w pobliżu wody oraz wykrywaniu kłusowników.

Jak pisze Jarek Białochławek na profilu FB WOPR Nysa jest to udany i potrzebny zakup, planowany już od dawna: - "Dobre wieści dla naszego oddziału. W ostatnim dniu starego roku udało się zrealizować zamówienie na zakup drona obserwacyjnego yuneec h520e. Zakup współfinansowany przez PZW Okręg Opole i WOPR Nysa. Jest to pierwszy z zakupów wspólnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych, przeciwdziałania kłusownictwu. W nowym roku wspólnie dokupimy kamery do platformy oraz przeszkolimy 10 osób w tym strażników PSR w Opolu. Mam nadzieję że sprzęt będzie przydatny w naszej pracy i pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom PZW Okręg Opole którzy wsparli inicjatywę zakupu sprzętu."

Opublikowany przez WOPR NYSA Czwartek, 31 grudnia 2020

Drony znajdują swoje miejsce w wielu dziedzinach życia jak: dostarczanie przesyłek, monitorowanie zanieczyszczeń powietrza czy obserwacja terenu. Przy ciągłym rozwoju technologii akumulatorów mogą coraz dłużej utrzymywać się w powietrzu przez co stanowią konkurencję dla innych form obserwacji.

Źródło informacji: WOPR Nysa

Czytany 769 razy

Artykuły powiązane