poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:14

KLM zaprasza do nowego salonu na lotnisku w Amsterdamie.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
KLM zaprasza do nowego salonu na lotnisku w Amsterdamie. Foto:KLM

Od kilku dni, klienci KLM, którzy w Amsterdamie przesiadają się na loty międzykontynentalne lub inne, poza strefę Schengen, mogą w pełni korzystać z nowego salonu lotniskowego, który jest zmodernizowaną i rozbudowaną wersją dotychczasowej poczekalni Crown Lounge.

Nowy salon „non-Schengen Crown Lounge” o powierzchni 6300 tysięcy metrów kwadratowych, gotowy gościć jednocześnie 1500 osób, zyskał zupełnie nowy wygląd i nową aranżację przestrzeni, którą podzielono na liczne strefy o różnym przeznaczeniu. Na gości czekają nowe spersonalizowane usługi, liczne innowacje technologiczne, a także zupełnie nowa koncepcja serwisu gastronomicznego. Modernizacja poczekalni odbywała się fazowo. Pierwsza część została udostępniona klientom w grudniu 2018. Cały obiekt w pełni ukończono i oddano do użytku kilka dni temu, jako zwieńczenie obchodów setnego jubileuszu KLM.

Po pierwsze, gościnność!

Ambicją KLM jest zaoferowanie swoim klientom jedynej w swoim rodzaju poczekalni biznesowej. To ekskluzywne miejsce wypoczynku na lotnisku Schiphol ma być najbardziej atrakcyjnym salonem lotniskowym na świecie, który ma jeszcze bardziej podnosić rangę marki KLM. Nowa koncepcja poczekalni doskonale wpisuje się w strategię linii, która skupia się na wielkiej gościnności i spójnym doświadczeniu klienta na każdym etapie podróży. Salon będzie bardzo ważnym elementem w budowaniu długoterminowych relacji przewoźnika z pasażerami, stanowiąc doskonałą okazję, aby ich ugościć, zanim jeszcze wsiądą do samolotu.

„Nie możemy sobie wyobrazić lepszego prezentu dla naszych cennych klientów z okazji urodzin KLM. Od 100 lat, KLM ofiaruje swoim pasażerom gościnność i pełną uwagę. Nowy salon na lotnisku w Amsterdamie to najwyższej jakości przystanek w podróży, który jest nie tylko miejscem odpoczynku. Niekonwencjonalny design, przemyślana koncepcja usług, przyjazna obsługa i technologiczne ułatwienia – wszystko to, aby zapewnić maksymalną wygodę i odpoczynek, w różnorodnej formie, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego z gości. Naszym zdaniem stworzyliśmy najbardziej atrakcyjny salon lotniskowy na świecie, w którym gościnność, z jej niezbędnym czynnikiem ludzkim, łączy się z innowacją i technologią, które ułatwiają życie. Ufamy, że będzie to doświadczenie na niespotykanym dotąd poziomie. Całą naszą uwagę skupiamy na naszych gościach, tak jakby odwiedzali dobrego przyjaciela, a tym przyjacielem jest KLM.” – powiedział Boet Kreiken, Wiceprezes KLM ds. Doświadczenia Klienta.

„Wielkie” wejście i pomocna technologia

Nowe, imponujące wejście do salonu znajduje się teraz przy „Holland Boulevard”, pomiędzy częściami terminala E i F amsterdamskiego lotniska Schiphol. Salon nie sposób przeoczyć. Imponujących rozmiarów szklana, podświetlona witryna eksponuje około pięć tysięcy miniaturowych „holenderskich domków” z porcelany z Delft. Kolekcję miniatur, które od wielu lat są kultowym prezentem dla pasażerów klasy biznes, goście salonu mogą podziwiać korzystając z … ruchomych schodów.

Klienci salonu są witani przez indywidualnych asystentów, niemniej jednak wejście jest teraz szybsze i wygodniejsze – poprzez samodzielne zeskanowanie kart pokładowych przy samoobsługowych urządzeniach przy wejściu. W głównej recepcji salonu zaprojektowanej w formie gigantycznego logo KLM, klienci mogą nadal otrzymać pomoc w różnych sprawach dotyczących ich podróży, jednak obsługa będzie teraz bardziej sprawna, dzięki zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

Po wejściu, każdy z gości może zarejestrować swoją obecność w salonie przy pomocy własnego smartfona, a następnie uzyskać pomoc w załatwieniu swoich spraw w formie elektronicznej. Dzięki temu, zamiast oczekiwać w kolejce do recepcji, można wygodnie wypoczywać w fotelu ze smartfonem w ręku. Alternatywnie klienci mogą skorzystać z jednego z kiosków dostępnych na terenie salonu lub poprosić o pomoc jednego z osobistych asystentów, który najpierw umieści nas w „cyfrowej kolejce”, a następnie wróci z rozwiązaniem. Asystenci udzielają też wsparcia od ręki w niektórych pytaniach dotyczących programu Flying Blue KLM, w bardziej skomplikowanych kwestiach istnieje możliwość odbycia wideo czatu. Digitalizacja usług ma na celu sprawniejszą i wygodniejszą obsługę, dzięki czemu klienci mają więcej czasu na relaks i korzystanie z atrakcji salonu.

To nie jest zwykła poczekalnia, to nowe doświadczenie!

Celem KLM było stworzenie poczekalni, która mogłaby dostarczyć prawdziwie inspirujących doświadczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z gości. Salon został urządzony i zaprojektowany w zupełnie nowym stylu, w jego wnętrzu wyodrębniono pięć osobnych stref – „holenderskich krajobrazów” - o różnym przeznaczeniu, gdzie goście mogą spędzać czas w sposób, jaki im najbardziej odpowiada – pracować, jeść, pić, bawić się, czy relaksować.

Strefę „Polder” urządzono jako miejsce do pracy, „Sea” jest strefą relaksu i wygodnego odpoczynku, a „Dutch Mountain” to część salonu, gdzie można oddać się różnego rodzaju rozrywkom. Kolejne dwie strefy stanowią część restauracyjno-barową: w nieformalnej „City” można smacznie zjeść i wypić, za to strefa „Sky” to ekskluzywna, wysokiej klasy restauracja w ramach salonu. To co dodatkowo wyróżnia salon to oryginalna koncepcja poczęstunku, nowe formy usług, pomocne wsparcie licznych asystentów, a także innowacje cyfrowe. Rozbudowane, przestronne wnętrze poczekalni o znacznie powiększonej powierzchni zostało przygotowane z myślą o rosnącej liczbie podróżnych na lotach międzykontynentalnych. Wyjątkowy projekt wnętrza nowy salon zawdzięcza renomowanej holenderskiej pracowni architektonicznej „Concrete”.

Polder” – do pracy i relaksu

W strefie „Polder” goście mogą spokojnie pracować, jednocześnie odpoczywając. Oryginalny dywan w wielu odcieniach zieleni ma przypominać rozległe pastwiska Holandii oglądane z lotu ptaka, a 110-metrowa ściana świetlna LED symuluje holenderskie niebo. Oświetlenie dostosowuje się do pory dnia, pomagając gościom w adaptacji swoich zegarów biologicznych po podróży. Strefa jest wyposażona w wygodne, a jednocześnie praktyczne i wielofunkcyjne meble – różnego rodzaju fotele i stoliki, a przytulny nastrój dopełniają wszechobecne rośliny i designerskie oświetlenie od holenderskich projektantów - Marcela Wandersa i Pieta Heijn Eeka.

City” – nowa koncepcja gastronomii

W nowym salonie, w sferze „City” na gości czeka ulepszona oferta gastronomiczna, stworzona według nowej koncepcji. Część napojów i posiłków jest dostępnych od ręki, dla tych, którzy nie mają za wiele czasu, ale „City” posiada też otwartą kuchnię, gdzie dania na zamówienie są tworzone przez kucharzy na oczach gości. KLM wspólnie ze swoim partnerem – firmą Vermaat dbają zarówno o doskonałą jakość opartą na świeżych, sezonowych produktach, jak i styl i kulinarną elegancję swojej oferty gastronomicznej. Co więcej, KLM wybrał do współpracy firmę Vermaat, która działa z myślą o ochronie środowiska i klimatu i nieustannie wprowadza innowacje w celu zmniejszenia swojego śladu środowiskowego. Dzięki temu salon KLM może skutecznie redukować ilość odpadów. Poza ofertą wspaniałych przekąsek, goście salonu mają do dyspozycji Bar Heineken i kącik dla kawoszy z profesjonalnym baristą. Wnętrze zdobi ekspozycja dzieł sztuki z renomowanych holenderskich muzeów.

„Sea” - kabiny sypialne i strefa odpoczynku

Strefa „Sea”, to spokojna niczym morze część salonu, w której goście znajdą relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Są tu prysznice oraz 20 kabin sypialnych, które stworzono, aby zapewnić gościom maksymalną prywatność i sen w komfortowych warunkach. Kabiny sypialne są wyposażone między innymi w wygodne podwójne łóżka wraz pościelą i ręcznikami, umywalkę wraz z udogodnieniami, telewizor, bezpłatne WI-FI oraz zamek na kod cyfrowy. Klienci mogą zarezerwować kabiny sypialne na 365 dni przed podróżą poprzez dedykowaną stronę, aplikację mobilną lub bezpośrednio podczas wizyty w salonie, w samoobsługowym kiosku. Kabinę można wynająć na 3 (w cenie 49,50 Euro) lub 5 (75 Euro) godzin, a za usługę można zapłacić również w Milach Flying Blue. Kabiny sypialne są dostępne tylko do indywidualnego użytku, w godzinach pracy salonu. Ale to nie wszystko! Do dyspozycji klientów są również dwie kabiny oferujące rzeczywistość sensoryczną. To technologia od firmy Sensiks, która nie tylko „przenosi” użytkownika w rzeczywistość wirtualną widzianą dzięki okularom VR, ale angażuje wszystkie zmysły. Dzięki temu goście kabin mogą wirtualnie „uciec” do innej rzeczywistości, odprężyć się i zrelaksować zmysły – słysząc np. szum wiatru, czując jego zapach i podmuch na twarzy. Do dyspozycji użytkowników są różne programy relaksacyjne w wersji bezpłatnej i za opłatą.

Strefa rozrywki na „Holenderskiej Górze”

W strefie o nazwie „Dutch Mountain” (ang. holenderska góra) goście salonu znajdą różne formy rozrywki. Są tam swobodnie urządzone miejsca do wspólnej pracy, które mają ułatwiać klientom nawiązywanie kontaktów, pokój telewizyjny oraz stanowisko DJ-a, na potrzeby specjalnych imprez. Tutaj też, dzięki zgromadzonym eksponatom, można pogłębić wiedzę o historii KLM, a także poobcować z holenderską sztuką i kulturą.

Strefa „Sky” - ekskluzywna restauracja i bar: BLUE

Na drugim piętrze salonu, w ekskluzywnej sferze „Sky” mieści się wysokiej klasy restauracja „Blue” wraz z przyległym jej barem, w których menu jest dostępne w wersji płatnej. Klienci mogą delektować się doskonałymi daniami autorstwa szefów kuchni - Jorisa Bijdendijka i Jacka Luteijna z RIJKS®, nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji w Rijksmuseum. Wyrafinowanym kompozycjom towarzyszy znakomita karta win wyselekcjonowanych przez utalentowanego holenderskiego sommeliera - Terencea Schenka. Natomiast koktajle serwowane w barze BLUE są inspirowane historiami ze stuletniej historii KLM, a klienci otrzymują w prezencie przepis na koktajl wraz jedną z fascynujących historii z dziejów lotnictwa. Ale to nie wszystko. Restauracja „Blue” przygotowała dla swoich gości wyjątkową szafę z serami, osobny salonik, gdzie są serwowane napoje, a także prawdziwą chlubę nowego salonu KLM - zewnętrzny taras o unikalnej lokalizacji. Jedząc obiad, goście mają przed oczami zapierający dech widok pasów startowych. Ponadto w strefie „Sky” są dostępne 2 prywatne salony jadalnie na indywidualne spotkania. Restauracja BLUE i jej bar są czynne 7 dni w tygodniu. Oferta restauracji i baru BLUE jest płatna.

Nie tylko dla biznesu

Z nowego non-Schengen Crown Lounge w Amsterdamie bezpłatnie mogą korzystać pasażerowie KLM, którzy podróżują w klasie biznes oraz posiadacze kart Gold i Platinum w programie lojalnościowym Flying Blue, którzy są uprawnieni do wejścia wraz z osobą towarzyszącą. Darmowe wejście mają również uprawnieni członkowie (wraz z osobą towarzyszącą) programów linii w sojuszu Sky Team na poziomie karty Elite Plus. Z salonu mogą też skorzystać inni pasażerowie – za opłatą w wysokości 30-65 Euro (lub 6000-13000 Mil Flying Blue). Wejściówkę można kupić - poprzez stronę klm.com, aplikację mobilną KLM, w jednym z kiosków samoobsługowych na lotnisku w Amsterdamie lub bezpośrednio przy wejściu do salonu. Salon jest czynny codziennie od godz. 04:45 do ostatniego odlotu samolotu KLM. Więcej informacji można znaleźć na https://lounge.klm.com/client/lounge52/home.

Źródło informacji: KLM

Czytany 439 razy

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora. Zasady publikacji komentarzy pod publikacjami znajdziesz pod linkiem: https://aviation24.pl/polityka-prywatnosci

Redakcja poleca

Sie 18, 2019
Zazwyczaj miało to wyglądać tak: ... Calutka ulica wstała już do pracy, z wyjątkiem jednego, śpiącego gieroja… Gieroj się nie spieszy, bo wie że nie ...
Sie 14, 2019
Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie Litwinka w roku 1923 były świadkami ważnego wydarzenia związanego z historią polskiego ...
Sie 11, 2019
W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego ratownictwa górskiego. W czasie pełnienia ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show - zapowiedział wiceminister obrony ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Patrolowego w Komendzie Miejskiej ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Bezzałogowa konstrukcja ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, twórca i pierwszy dowódca legendarnego myśliwskiego Dywizjonu 303, który wsławił się ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. "Nie powierzamy naszego bezpieczeństwa wyłącznie ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym razem to materiał filmowy z przygotowań tego nowatorskiego samolotu odrzutowego ...

Najczęściej czytane

Gru 14, 2019
LPR pozyska do swojej lotniczej floty dwa zupełnie nowe małe odrzutowe samoloty Learjet 75 Liberty. 13 grudnia 2019 r. w Centrali Lotniczego ...
Gru 11, 2019
Choć 100-lecie polskiego lotnictwa obchodziliśmy w zeszłym roku, to właśnie teraz 12 grudnia 2019 roku Narodowy Bank Polski wpro­wadza do obiegu ...
Gru 06, 2019
6 grudnia 2019 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt odbyła się 123 Promocja Oficerska. Wśród zaproszonych gości ...
Gru 09, 2019
W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbył się lot pożegnalny generała brygady pilota doktora Mirosława Jemielniaka, byłego dowódcy 3. Skrzydła ...
Gru 03, 2019
Lotnisko Strachowice niedługo stanie się niezwykle ważnym miejscem na wojskowej mapie. Właśnie w tym miejscu powstanie baza transportowa Sił ...
Gru 10, 2019
Kapitan pilot Mieczysław Medwecki jest pierwszym poległym polskim lotnikiem i zarazem pierwszym poległym lotnikiem państw walczących z III Rzeszą w ...
Paź 29, 2019
Biuro wspólnego programu F-35 i Lockheed Martin podpisały umowę o wartości 34 miliardów dolarów na produkcję i dostawę 478 samolotów F-35 po ...
Paź 25, 2019
Jak informuje brytyjska firma Reaction Engines, został przetestowany nowy silnik wyposażony w innowacyjną chłodnicę przepływu powietrza z ...
Paź 28, 2019
Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która trwa w tym sezonie od 27.10.2019 do 28.03.2020. W najnowszym rozkładzie ...
Paź 26, 2019
Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje na Sadkowie. Ekipa firmy Max Bögl Polska pracuje już przy nowym odcinku drogi startowej. Równolegle trwają też ...
Paź 23, 2019
W poniedziałek, 21 października AN-2 wzniósł się w powietrze! Przelot techniczny został wykonany przez bardzo doświadczoną załogę. Za sterami zasiadł ...
Paź 25, 2019
"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach nad bezpiecznym powrotem 737 MAX do eksploatacji." - informuje koncern lotniczy ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w tym roku przypada 100-Lecie Lotnictwa Polskiego oraz 100-Lecie Niepodległości ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które jest znane w całej Polsce. Pani Małgorzata była stewardesa PLL LOT, jedna z ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy 2017. Organizatorzy Krzysztof Sondej i Maciej Stroiński wraz z gościem specjalnym ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat swoim tańcem w tunelu aerodynamicznym, popularyzując i zwracając uwagę na nową, ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze miasteczko Kazimierz nad Wisłą. Jednak nie udaliśmy się tam tylko w celach ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm partnerskich z przyjemnością zapraszamy na briefing prasowy poświęcony możliwościom, ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 25 Stycznia 2020    |    Wydarzyło się: 1990 – Kolumbijski Boeing 707 rozbił się z powodu braku paliwa podczas podchodzenia do lądowania w Nowym Jorku; zginęły 73 osoby, 85 zostało rannych. 2001 - W katastrofie 50-letniego samolotu Douglas DC-3 pod Ciudad Bolívar w Wenezueli zginęły 24 osoby. 2010 - 90 osób zginęło u wybrzeży Libanu w katastrofie etiopskiego Boeinga 737. 2004 - Amerykański łazik Opportunity wylądował na Marsie. 1995 - Wystrzelona z północnej Norwegii rakieta z amerykańską sondą badawczą wywołała alarm rosyjskiej obrony antybalistycznej i nieomal doprowadziła do wybuchu III wojny światowej. 1983 - Wystrzelono amerykańsko-europejskiego satelitę IRAS, pierwszego przeznaczonego do badań promieniowania podczerwonego. 1972 – Zmarł Erhard Milch, niemiecki lotnik wojskowy i cywilny, feldmarszałek (ur. 1892).

Lotnicza książka

Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu, może go zaspokoić sięgając po ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i opowiadania przedstawione w niniejszej książce, zostały zapisane przeze mnie już ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe elementy sukcesu w eksploracji kosmosu. Po lądowaniu na Księżycu na wiele lat ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród nas coraz mniej. Wypowiedzi tych, którzy pozostali jeszcze przy życiu, zebrał ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodziliśmy w tym roku co najmniej setkę różnych ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. "Dotykając nieba. Śpiewnik pieśni i piosenek lotniczych", w czwartek 6 grudnia 2018 ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita daremnie oczekiwała obiecanej jej lotniczej pomocy zachodnich aliantów, jest w ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku. To także ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego przykazania. Już nie musisz jej kraść! Tom Wolfe, Najlepsi. Kowboje, którzy ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz samych pokazach lotniczych zorganizowanych w ramach Air Show Radom 2018. Ponieważ ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia lotu atlantyckiego Ludwika Idzikowskiego i 30-lecia MiGa-29, Niebo bez Granic ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez granic" w roku 100-lecia Niepodległości Polski i 100-lecia Biało-Czerwonej ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim Okęciu wylądował nowy nabytek LOT-u Dreamliner B787-9. Przyleciał wprost z Everett, ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś możecie zobaczyć co działo się podczas konferencji prasowej tego oszałamiającego ...
Top