Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 marzec 2020 18:23

Boeing ujawnia projekt amerykańskiego futurystycznego śmigłowca FARA.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
FARA - Futurystyczny śmigłowiec Boeinga FARA - Futurystyczny śmigłowiec Boeinga Grafika: Boeing

Boeing zaoferuje armii amerykańskiej zwinny, w pełni zintegrowany, prototypowy śmigłowiec w ramach Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA).

Boeing FARA został zaprojektowany w celu zaspokojenia bieżących potrzeb armii która ciągle poddawana zmianą technologicznym i sposobu wypełniania misji bojowych. Zintegrowana konstrukcja śmigłowca ma sześcio-łopatowy układ wirnika, pojedynczy silnik, tandemowe siedzenia i modułowy, nowoczesny kokpit z rekonfigurowalnym wyświetlaczem o dużej powierzchni i autonomicznymi możliwościami.

„Oferujemy coś więcej niż śmigłowiec - oferujemy niedrogi i w pełni zintegrowany system dla wojska, misji i przyszłości. Połączyliśmy innowacje, pomysłowość i sprawdzone doświadczenie wiropłatów z rozległymi testami i zaawansowaną analizą, aby zaoferować bardzo atrakcyjne rozwiązanie ” - powiedział Mark Cherry, wiceprezes i dyrektor generalny Boeing's Phantom Works.


Konstrukcja typu fly-by-wire wykorzystuje ponad 65 lat doświadczenia w wiropłatach, sprawdzonej zaawansowanej i addytywnej technologii produkcji, co zmniejsza ryzyko zakłóceń w produkcji i jej koszty.

FARA wypełni krytyczną lukę w lotnictwie wojskowym, umożliwiając zaawansowany lekki atak i rozpoznanie, zastępując śmigłowiec Bell OH-58D Kiowa Warrior.

Źródło informacji: Boeing

Czytany 2744 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2020 18:34

Artykuły powiązane