Wydrukuj tę stronę
wtorek, 15 wrzesień 2020 12:06

Komercyjny silnik turbowentylatorowy w bezzałogowym super-inteligentym samolocie.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezzałogowy Loyal Wingman dla SIł Powietrznych Australii Bezzałogowy Loyal Wingman dla SIł Powietrznych Australii Foto: Boeing

Boeing Australia zainstalował komercyjny silnik turbowentylatorowy w pierwszym bezzałogowym samolocie Loyal Wingman we wrześniu, w ramach prób naziemnych i przygotowań do pierwszego lotu.

To ogromny krok do odbycia testów w powietrzu pierwszego bezzałogowego samolotu Loyal Wingman dla Sił Powietrznych Australii. Producenci zapowiadają, że bezzałogowy statek powietrzny służy jako podstawa globalnego projektu Boeing Airpower Teaming System. Jest to statek powietrzny mający prowadzić działania w zespole. Do tego jest zasilany sztuczną inteligencją, opracowaną dla światowego rynku obronnego.

Loyal Wingman Boeing

"Ten montaż silnika przybliża nas do uruchomienia pierwszego samolotu jeszcze w tym roku i był udany dzięki współpracy i poświęceniu naszego zespołu" - powiedział dr Shane Arnott, dyrektor programowy Boeing Airpower Teaming System. - "Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji zastosowanym w samolocie, udało nam się wybrać bardzo lekki, dostępny od ręki silnik odrzutowy do systemu bezzałogowego".

Źródło informacji: Boeing

Czytany 748 razy

Artykuły powiązane