Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:41

Nie wszystkie linie odwołują loty z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie wszystkie linie odwołują loty z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Ryanair zapowiedział, że będzie kontynuował loty do i z Hiszpanii, pomimo decyzji rządu Wielkiej Brytanii o nałożeniu od sobotniego wieczoru 14-dniowej kwarantanny na podróżnych przybywających z tego kraju. Podobnie oświadczenia wydały inne linie lotnicze.
Niezapowiedziane, ponowne wprowadzenie przez rząd Borisa Johnsona obowiązkowej dwutygodniowej izolacji dla osób wracających z Hiszpanii, było mocnym ciosem nie tylko dla brytyjskich wczasowiczów, ale też kolejnym zmartwieniem dla linii lotniczych.

Jednak dyrektor finansowy Ryanair, Neil Sorahan, już zapowiedział, że irlandzki przewoźnik nie zamierza odwoływać lotów z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii. "Nasz rozkład pozostaje bez zmian" - podkreślił w rozmowie z BBC.

Również Wizz Air poinformował wczoraj, że nadal będzie obsługiwał połączenia do Hiszpanii "zgodnie z planem", ale dodał, że "dokonuje obecnie ponownej oceny rozkładu w świetle potencjalnego zmniejszenia popytu".

Jak informuje Reuters, podobne oświadczenia o kontynuowaniu połączeń do Hiszpanii wydały w sobotę brytyjskie linie easyJet i British Airways.

Z kolei TUI, największy organizator wycieczek w Europie, poinformował, że musi odwołać wszystkie swoje loty do tego kraju zaplanowane pomiędzy 27 lipca a 9 sierpnia, a także skasować rezerwacje urlopów w tym okresie.

Wcześniej Ryanair ujawnił, że poniósł stratę w wysokości 185 mln euro w okresie od kwietnia do czerwca, nazywając ten czas "najtrudniejszym w swojej historii". Dla porówania, w analogicznym okresie zeszłego roku linia odnotowała 243 mln euro zysku.

Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika stwierdzili, że ​​nie można przewidzieć, jak długo utrzyma się pandemia koronawirusa. "Druga fala zachorowań na Covid-19 w Europie późną jesienią jest obecnie naszym największym strachem" - dodano.

Źródło informacji: Londynek.net / Agata C.
Czytany 941 razy

Artykuły powiązane