Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 luty 2021 17:34

Pierwszy lot Emirates obsługiwany przez w pełni zaszczepione zespoły.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa Emirates rozpoczęła kampanię szczepień nieco ponad miesiąc temu i od tego czasu blisko 26 tys. pracowników, czyli 44% załogi lotnictwa pierwszej linii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymało obie dawki szczepionek Pfizer-BioNTech lub Sinopharm. Grupa Emirates rozpoczęła kampanię szczepień nieco ponad miesiąc temu i od tego czasu blisko 26 tys. pracowników, czyli 44% załogi lotnictwa pierwszej linii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymało obie dawki szczepionek Pfizer-BioNTech lub Sinopharm. Foto: Emirates

Biorąc za priorytet troskę o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów, Emirates stały się dziś jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które realizują loty z zaszczepioną przeciw COVID-19 załogą na każdym etapie podróży.

Dzisiaj rano obsługa na lotnisku i na pokładzie samolotu EK215, który wyleciał z Dubaju o 08:30 do Los Angeles, bezpiecznie obsłużyła podróżnych. Wszyscy pracownicy odprawy, ochrony, saloników klas pierwszej i biznes, a także inżynierowie, piloci i personel pokładowy zdecydowali się na pełne szczepienie.

Rejs wspierała również w pełni zaszczepiona załoga obsługująca samolot, w tym osoby od załadunku, specjalne zespoły obsługi dnata, a także Emirates SkyCargo zajmujące się ładunkiem i logistyką lotu EK215.

Grupa Emirates rozpoczęła kampanię szczepień nieco ponad miesiąc temu i od tego czasu blisko 26 tys. pracowników, czyli 44% załogi lotnictwa pierwszej linii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymało obie dawki szczepionek Pfizer-BioNTech lub Sinopharm.

- Pracownicy Emirates umożliwiają ludziom podróżowanie i dostarczają podstawowe towary społecznościom na całym świecie. Ochrona naszej załogi za pomocą szczepień jest ważna, zarówno dla nich jak i naszej społeczności. Ma to także wpływ na sprawny przebieg naszej działalności i na dobrobyt klientów, ponieważ jest to dodatkowa ochrona dla podróżnych. Odnotowaliśmy bardzo pozytywną reakcję i duży popyt związany z przyjęciem szczepionki przeciw COVID-19 ze strony naszych pracowników z pierwszej linii operacyjnej, a tempo szczepień w Emirates nadal rośnie. Chcielibyśmy podziękować rządzącym Zjednoczonych Emiratów Arabskich za udostępnienie trzech rodzajów szczepionek w naszym kraju oraz za proaktywne zaangażowanie we wspieranie programu szczepień – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Prawie 5000 członków załogi pokładowej zdecydowało się na otrzymanie obu dawek szczepionki przeciw COVID-19. Ponadto tysiące pracowników grupy Emirates pełniących inne obowiązki przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19 w firmowych klinikach i centrach szczepień, podczas gdy pozostali zdecydowali się na szczepienie w jednym z wielu ośrodków szczepień w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Na początku pandemii linie Emirates wdrożyły solidne środki bezpieczeństwa, aby chronić i nadać priorytet bezpieczeństwu naszych klientów i pracowników na wszystkich etapach podróży. Dzięki szybkiej realizacji programu szczepień i wielu chętnym na przyjęcie szczepionki, w niedługim czasie coraz więcej naszych lotów będzie obsługiwanych przez w pełni zaszczepionych pracowników pierwszej linii. Jesteśmy również przekonani, że przy większej liczbie zaszczepionych osób, w połączeniu z obowiązującymi środkami bezpieczeństwa, wszyscy możemy oczekiwać złagodzenia wytycznych dotyczących przekraczania granic wielu państw – dodał Al Redha.

Program szczepień Grupy Emirates jest najnowszym z serii zabezpieczeń, które mają na celu dotrzymanie obietnic dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa klientów, pracowników i społeczności, którym Emirates służy na całym świecie. Centra szczepień Emirates działają przez 12 godzin dziennie, każdego dnia tygodnia, ponieważ dostarczanie szczepionki pracownikom z branży lotniczej jest teraz priorytetem.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają obecnie jeden z najwyższych na świecie wskaźnik pod względem  szczepień obywateli i mieszkańców, ponieważ walczą o ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19. Do tej pory ZEA podały ponad 5,4 miliona dawek szczepionki przeciw Covid-19, a portal badawczy Our World In Data z siedzibą w Uniwersytecie Oksfordzkim podał niedawno, że wskaźnik dystrybucji w tym kraju wynosi 55,27 dawki na 100 osób, co plasuje go na drugim miejscu na świecie.

Źródło: Emirates

Czytany 649 razy

Artykuły powiązane