Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 17:34

Ruszył nabór prac dyplomowych w konkursie organizowanym przez PLL LOT.

Napisane przez Centrum Prasowe PAP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ruszył nabór prac dyplomowych w konkursie organizowanym przez PLL LOT. Foto: PLL LOT

We wrześniu 2019 roku Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły pierwszą edycję konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs ten skierowany jest do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia. Celem akcji jest promowanie w środowisku akademickim lotnictwa, jako interesującej i nowoczesnej branży z potencjałem do rozpoczęcia i rozwoju kariery w wielu obszarach zawodowych.

Właśnie ruszył nabór prac licencjackich/inżynierskich i magisterskich, potrwa on do 15 listopada, tak więc jest jeszcze czas aby zgłosić swoją pracę w tegorocznej edycji. Do wygrania są płatne staże w PLL LOT, nagrody pieniężne oraz bilety lotnicze.

Zagadnienia konkursowe obejmują między innymi: determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych, modele biznesowe linii lotniczych, nowoczesne technologie w sektorze lotniczym, sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej, wykorzystanie Big Data i zaawansowanej analityki w optymalizacji procesów biznesowych w sektorze usług lotniczych, nowoczesne metody kształcenia załóg lotniczych, rola transportu w rozwoju turystyki, aspekty finansowe transportu lotniczego, prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa. Oznacza to, że do udziału w konkursie mogą przystąpić studenci kierunków nie tylko technicznych, ale także m.in. turystycznych, marketingowych oraz socjologicznych.

Partnerem merytorycznym LOT-u przy organizacji konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, jednego z najprężniej działających ośrodków naukowo-badawczych w regionie.

Do konkursu mogą zgłosić się studenci studiów I lub/i II stopnia uczelni zarówno publicznych, jak i niepublicznych na terenie Polski, którzy będą bronić pracę dyplomową w roku akademickim 2019/2020. Praca konkursowa musi dotyczyć lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo. Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką lub inżynierską oraz na pracę magisterską. Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim i angielskim.

Aby wziąć udział w konkursie obronione prace, wraz z kompletem dokumentów należy wysłać w terminie najpóźniej do 15 listopada 2020 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wytyczne odnośnie wymaganej dokumentacji pracy konkursowej oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.lot.com/pl/pl/konkurs.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Czytany 1558 razy

Artykuły powiązane