Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:00

Intensywne szkolenie lotnicze przyszłych pilotów wojskowych.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Trwa intensywne szkolenie lotnicze przyszłych pilotów wojskowych. Trwa intensywne szkolenie lotnicze przyszłych pilotów wojskowych. Foto: Marcin Parzyński

Głównym zadaniem baz lotniczych podległych pod dęblińskie 4 Skrzydło jest szkolenie zarówno przyszłych pilotów wojskowych, jak i doskonalenie umiejętności instruktorów.

Niezależnie od pory roku, czy konieczności realizacji wielu istotnych zadań wynikających z bieżącej działalności podległych jednostek, zarówno personel latający, jak i naziemny 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego największy nacisk kładzie na perfekcyjne wyszkolenie kolejnych pokoleń pilotów Sił Powietrznych.

Możliwość prowadzenia tego rodzaju działań, oprócz posiadania określonego rodzaju sprzętu, warunkuje posiadanie odpowiednio wyszkolonego personelu latającego, zabezpieczającego oraz oczywiście dowódczego.

4slsz szkolenie m-346 iskra orlik
 
4slsz szkolenie m-346 iskra orlik
 
4slsz szkolenie m-346 iskra orlik
 
4slsz szkolenie m-346 iskra orlik
 
Nadrzędnymi celami szkolenia personelu są: opanowanie techniki pilotowania, eksploatacji sprzętu, poruszania się w przestrzeni powietrznej, taktycznej i operacyjnej, operowania uzbrojeniem oraz techniki i taktyki walki powietrznej. Kadra instruktorsko-dydaktyczna nie zapomina o tym, że jej własne przygotowanie i wyszkolenie ma ogromny wpływ na wykonanie powierzonych zadań, które wynikają z programu szkolenia. Dlatego o każdej porze dnia i nocy piloci szlifują swoje umiejętności i w miarę potrzeb podnoszą kwalifikacje.

Tekst: por. Ewa Złotnicka
Zdjęcia: Maciej Parzyński
Źródło informacji: 4.SLSz

Czytany 1440 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:13

Artykuły powiązane