Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 26 sierpień 2019 17:19

Katastrofa samolotu "Patrulla Águila". Pilot zginął.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Moment katastrofy samolotu nagrany telefonem przez jednego z naocznych świadków. Moment katastrofy samolotu nagrany telefonem przez jednego z naocznych świadków. Źródło screen na bazie filmu osadzonego w publikacji: https://www.youtube.com/watch?v=O4pa5Zri1UQ / A.Velasco

Dowódca, w stopniu Majora, Francisco (Paco) Marín Núñez, pilot samolotu C-101 z grupy pokazowej "Patrulla Águila", zginął w poniedziałek po upadku do morza o 9:38 czasu lokalnego. Był jednym z najwyżej cenionych profesjonalistów zespołu akrobacyjnego „Patrulla Águila” hiszpańskich Sił Powietrznych. Wszyscu z jego otoczenia oraz jego przełożeni opowiadają, że był on jednym z najlepszych hiszpańskich pilotów, a teraz jego misją było nauczanie nowych pokoleń.

Marín Núñez w ostatnich latach był solistą zespołu akrobacyjnego „Patrulla Águila”. Pilotował samolot z numerem 5, którym wykonywał najbardziej ryzykowne manewry w zespole. Brał udział w pokazach lotniczych na całym świecie.

Jednym z najbardziej spektakularnych manewrów solisty „Patrulla Águila” była odwrócona pętla. Pilot był specjalistą w tej operacji, która wymaga wysokiego przygotowania. Pozostawał w zespole do 2018 roku, a ten „sezon” ćwiczył jako instruktor dla przyszłych pilotów na lotnisku Murcia w San Javier.

Według źródeł zbliżonych do "General Academy of the Air of Jav Javier", Paco Marín odbywał lot próbny w poniedziałek jako forma adaptacji po urlopie.

Ministerstwo Obrony, które początkowo zgłosiło, że pilot może zdążył się katapultować, wydało później oświadczenie stwierdzające, że „przy braku potwierdzenia przez władze dotyczące ocalałego wszystko wskazuje na to, że pilot zginął. ” Wczesnym rankiem departament kierowany przez Margaritę Robles powiedział, że „akcja jest prowadzona przez łodzie ratownicze”.

Na podstawie informacji: youtube.com , lainformacion.com

Czytany 2662 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 sierpień 2019 17:38

Artykuły powiązane