Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 listopad 2019 18:13

Linie Emirates zamawiają 50 samolotów A350XWB podczas Dubai Airshow 2019.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Linie Emirates zamawiają 50 samolotów A350XWB podczas Dubai Airshow 2019. Foto: Airbus

Airbus i linie Emirates podpisały umowę w sprawie zamówienia 50 samolotów A350-900 – nowej generacji szerokokadłubowej maszyny pasażerskiej, produkowanej przez Airbusa.

Kontrakt podpisali podczas wystawy i pokazów Dubai Airshow 2019 Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum i Guillaume Faury, prezes firmy Airbus.

Jego Wysokość Szejk Ahmed powiedział: „Z przyjemnością składamy potwierdzone zamówienie na 50 egzemplarzy A350XWB napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB. Podpisanie kontraktu poprzedziliśmy dokładną analizą wszystkich dostępnych konstrukcji lotniczych tej klasy oraz naszych własnych planów rozwoju floty. Od dawna strategia Emirates polega na inwestowaniu w nowoczesne i wydajne samoloty, a my jesteśmy pewni walorów eksploatacyjnych A350XWB Wzmacniając posiadany przez nas park maszyn A380 i B777, nowe A350 zapewnią nam dodatkową elastyczność operacyjną pod względem pojemności, zasięgu i bazowania. W efekcie wzmocnimy model biznesowy, aby zapewnić wydajne i wygodne usługi przewozu lotniczego do Dubaju i przez nasz tutejszy hub”.

Szejk Ahmed dodał: „Obecna umowa odzwierciedla nasze zaufanie co do perspektyw branży lotniczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i stanowi silne potwierdzenie strategii Dubaju, by stać się globalnym pomostem łączącym miasta, społeczności i gospodarki za pośrednictwem światowej klasy, nowoczesnego sektora lotniczego”.

„Jesteśmy zaszczyceni mocnym wotum zaufania udzielonym przez Emirates naszemu najnowszemu samolotowi szerokokadłubowemu, co przenosi naszą współpracę na wyższy poziom. A350 zapewni flocie Emirates niezrównane korzyści ekonomiczne i środowiskowe”, powiedział Guillaume Faury, prezes Airbusa. „Z niecierpliwością czekamy na A350 latającego w barwach Emirates!”

Z założenia A350 XWB oferuje wyjątkową elastyczność operacyjną i wydajność operacji lotniczych we wszystkich segmentach rynku, w tym w przewozach na ultra dalekich dystansach (do 15000 km). Kabina Airspace w modelu A350 XWB jest najcichszą spośród wszystkich maszyn szerokokadłubowych; zapewnia pasażerom i załogom dostęp do najnowocześniejszych usług pokładowych, gwarantujących najbardziej komfortowe warunki lotu. Samolot ma na nowo zoptymalizowaną konstrukcję aerodynamiczną, kadłub i skrzydła z włókna węglowego oraz nowe, oszczędne silniki Rolls-Royce Trent XWB. Wspólnie te nowinki skutkują niezrównanym poziomem wydajności operacyjnej, w tym 25-procentową oszczędnością paliwa i redukcją emisji spalin w porównaniu z konkurencyjnymi samolotami poprzedniej generacji. Dowodzi to dążenia Airbusa do minimalizowania wpływu transportu powietrznego na środowisko przy zachowaniu najwyższej jakości podróży lotniczych.

Źródło informacji: Airbus

Czytany 448 razy

Artykuły powiązane