Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 24 luty 2020 18:50

13 pistoletów w bagażu podręcznym na lotnisku w Krakowie.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
13 pistoletów w bagażu podręcznym. 13 pistoletów w bagażu podręcznym. Foto: NOSG

Nie lada wyobraźnię miał pasażer jednego z odlatujących samolotów z krakowskiego lotniska, natomiast Strażnicy na lotnisku musieli być mocno zaskoczeni zawartością jego bagażu podręcznego.

W ubiegły piątek na lotnisku w Krakowie-Balicach zatrzymany został obywatel Izraela, który posiadał w bagażu podręcznym 13 sztuk pistoletów alarmowych, kaliber 9 mm wraz z magazynkami.

Cudzoziemiec zakupił broń na terytorium Węgier za 1000 dolarów amerykańskich dla siebie oraz przyjaciół, a następnie autobusem przyjechał do Krakowa, skąd miał odlecieć do Tel Awiwu.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych mężczyzna przyznał, iż nie był świadomy konieczności posiadania zezwolenia na taki rodzaj broni. W związku z tym, iż obywatel Izraela popełnił przestępstwo z art. 263 par. 2 k.k (kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8), została mu wymierzona kara grzywny w wysokości 4 200 zł, przepadek zakupionej broni oraz pokrycie kosztów postępowania.

Tak przy okazji przypomniała nam się jedna ze scen słynnego serialu "Zmiennicy" reż. Stanisław Bareja:

 

Źródło informacji: Straż Graniczna

Czytany 2887 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 luty 2020 19:16

Artykuły powiązane