Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 19 październik 2020 12:32

Kolejne "maseczkowe" interwencje na pokładach samolotów w Polsce.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejne "maseczkowe" interwencje na pokładach samolotów w Polsce. Foto: Archiwum NOSG

W ostatni weekend funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Łodzi oraz Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec 3 niefrasobliwych pasażerów.

Do pierwszej interwencji doszło  na łódzkim lotnisku w ostatni piątek. Incydent dotyczył 35-letniego obywatela Polski podróżującego z Londynu, który nie stosował się do poleceń kapitana statku powietrznego nakazujących zasłanianie ust i nosa podczas lotu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy ZIS podróżny opuścił w ich towarzystwie pokład samolotu. Z uwagi na popełnione wykroczenie pasażerowi wystawiono mandat karny. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił jego przyjęcia, dlatego został sporządzony wniosek do Sądu o ukaranie.

Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce w sobotę i niedzielę na warszawskim Lotnisku Chopina gdzie, interwencja dotyczyła dwóch obywateli Polski podróżujących z Oslo. Obydwaj mężczyźni naruszyli obostrzenia wprowadzone w związku z COVID-19. Pierwszy z nich nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej, drugi nie stosował się do nakazu noszenia maseczki ochronnej na pokładzie statku powietrznego.

Źródło informacji: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Czytany 759 razy

Artykuły powiązane