Wydrukuj tę stronę
sobota, 09 listopad 2019 12:45

Lotnicza Akademia Wojskowa pożegnała Prorektora ds. wojskowych płk. pil. dr. inż. Krzysztofa Cura.

Napisane przez LAW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lotnicza Akademia Wojskowa pożegnała Prorektora ds. wojskowych płk. pil. dr. inż. Krzysztofa Cura. Foto: LAW

8 listopada br. władze Uczelni, kadra i pracownicy z wielkim wzruszeniem pożegnali Prorektora ds. wojskowych płk. pil. dr. inż. Krzysztofa Cura.

Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk podczas uroczystego pożegnania wielokrotnie podkreślał znaczący dorobek pułkownika Cura oraz jak wyjątkowe i dla wielu bezcenne są jego wiedza i umiejętności lotnicze: to człowiek od zadań specjalnych! Podziękował również za prawie dwa lata niezwykle rzetelnej i sumiennej służby oraz życzył wielu sukcesów na stanowisku Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Płk pil. dr inż. Krzysztof Cur podziękował wszystkim zebranym na uroczystości za przybycie oraz za zaufanie i wsparcie, jakim go obdarzono. - "Przez dwa lata spędzone w Lotniczej Akademii Wojskowej zdobyłem niezwykle cenne doświadczenie – pracowałem z podchorążymi. Spotkam się z nimi za jakiś czas, już z gwiazdkami oficerskimi i te gwiazdki będziemy szlifować. Dęblin to miejsce wyjątkowe, łączy ze sobą historię lotnictwa Polskiego, z którą możemy zapoznać się w Muzeum Sił Powietrznych, z nowoczesnością Lotniczej Akademii Wojskowej, czy jednostek wojskowych garnizonu Dęblin. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce! Każdy żołnierz powinien być dumny, że ma możliwość tutaj służyć. Ja tego zaszczytu dostąpiłem, za co serdecznie dziękuję. To tutaj rodzi się to, co w lotnictwie jest najważniejsze. Właśnie w tym miejscu młodzi ludzie spełniają marzenia! Dziękuję wszystkim za wspólną pracę!"

Uroczystość zakończył wpis do Księgi Pamiątkowej Lotniczej Akademii Wojskowej i wspólna fotografia. 

"Panie Pułkowniku, cała społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej składa najserdeczniejsze podziękowania za czas wspólnej służby i pracy oraz wielokrotnie okazywaną pomoc i życzliwość. Swoim zaangażowaniem w  wykonywanie codziennych obowiązków służbowych, sumiennością i profesjonalizmem zaskarbił Pan sobie nasz ogromny szacunek i wielką sympatię. Będzie nam bardzo brakowało Pana wiedzy i wsparcia! Serdecznie życzymy Panu Pułkownikowi, aby kolejny etap w zawodowym życiu, przyniósł jak najwięcej radości i zadowolenia. Życzymy wciąż nowych celów, planów i zamierzeń,  dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy, że tylko i aż był Pan z Nami i przy Nas!" - podkreśla Społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej.

Źródło informacji: LAW

Czytany 4536 razy

Artykuły powiązane