Wydrukuj tę stronę
niedziela, 25 luty 2018 13:11

Niemieccy piloci niepokonani na 10. Sterowcowych Mistrzostwach Świata. Polak Wojciech Bamberski na piątym miejscu.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie poglądowe, Źródło: beglib [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe, Źródło: beglib [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

W niemieckim Tegernsee zakończyły się 10. Sterowcowe Mistrzostwa Świata FAI. W rywalizacji niepokonani okazali się niemieccy piloci, którzy zajęli całe podium. Polak, Wojciech Bamberski ukończył zawody na piątym miejscu.

Zakończyły się Sterowcowe Mistrzostwa Świata w dolinie Tegernsee w Niemczech. Podczas sześciu dni zawodów pogoda była wymagająca. Szczególnie ostatniego dnia zawodnicy musieli walczyć z silnym wiatrem.

Konkurs zdecydowaną przewagą wygrali piloci z Niemiec. Mistrzem Świata został Andreas Merk z Leutkirchen. Wygrał zawody zdobywając 6404 punktów. To jednoznacznie zagwarantowało mu zwycięstwo. Drugie miejsce na podium należało do Ralpha Kremera z Aachen, który zakończył rywalizację ze stratą prawie 1000 punktów do Andreasa Merk. Trzeci był kolejny Niemiec – Jürgen Hütten z Roetgen.

Polski pilot sterowca, Wojciech Bamberski, złoty medalista Światowych Igrzysk lotniczych w Dubaju z 2015 roku, zajął piątą lokatę.

Ostatnie Sterowcowe Mistrzostwa Świata odbyły się w lipcu 2010 roku w Dole we Francji.


Źródło informacji i grafiki: Aeroklub Polski

Czytany 2665 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 25 luty 2018 13:22

Artykuły powiązane