Wydrukuj tę stronę
środa, 14 sierpień 2019 19:14

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Dęblin.

Napisane przez LAW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Dęblin. Foto: Lotnicza Akademia Wojskowa

Z okazji Święta Wojska Polskiego na placu przed pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” odbył się uroczysty apel. Lotniczą Akademię Wojskową reprezentował Prorektor ds. wojskowych płk pil. dr inż. Krzysztof Cur.  

Dowódca Garnizonu Dęblin płk pil. Wojciech Pikuła rozpoczął uroczystości przywitaniem zebranych gości, kadry i pracowników oraz wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Z okazji Święta Wojska Polskiego składam serdeczne podziękowania wszystkim żołnierzom za wytężoną, ofiarną i pełną oddania służbę. W tym szczególnym dniu zwracam się także do pracowników resortu obrony narodowej dziękując za trud i wysiłek wnoszony codzienną pracą w doskonalenie funkcjonowania jednostek wojskowych.

Następnie Dowódca 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Artur Borkowski zapoznał uczestniczących gości z historią oraz nawiązał do powstania Święta 41 BLSz.

W dniu 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie jest to data upamiętniająca zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku uznawaną za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Jej bohaterami i prawdziwymi twórcami zwycięstwa byli żołnierze Wojska Polskiego, którzy ruszyli w bój o wszystko. Solidarność i ofiarność całego społeczeństwa, które w tym dramatycznym momencie porzuciło spory i podziały, sprawiły, że stał się cud nad Wisłą. Ta wielka i wspaniała lekcja 15 sierpnia 1920 roku powinna być dla nas zawsze aktualna i pouczająca.

Kolejnym punktem programu było odczytanie rozkazów dowódców jednostek, o wyróżnieniach kadry i pracowników wojska z okazji Święta Wojska Polskiego.

Źródło informacji: Lotnicza Akademia Wojskowa

Czytany 2639 razy

Artykuły powiązane