Wydrukuj tę stronę
sobota, 23 styczeń 2021 12:32

Ppłk pil. Ryszard Drapiewski po raz ostatni zasiadł za sterami śmigłowca Mi-2.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ppłk pil. Ryszard Drapiewski po raz ostatni zasiadł za sterami śmigłowca Mi-2. Ppłk pil. Ryszard Drapiewski po raz ostatni zasiadł za sterami śmigłowca Mi-2. Foto: 4.SLSz
Zgodnie z ceremonialem, pilot kończący służbę w lotnictwie wojskowym wykonuje lot pożegnalny po kręgu nad lotniskiem, żegna się z kontrolerami i służbami ruchu lotniczego, dziękując im za bezpieczną współpracę.
W miniony czwartek 21 stycznia na dęblińskim lotnisku ppłk pil. Ryszard Drapiewski po raz ostatni zasiadł za sterami śmigłowca Mi-2. Pilotowi towarzyszył ppłk pil. Marek Przybyłowicz.
 
Ppłk Drapiewski część swojej służby spędził w Wydziale Szkolenia Lotniczego 4.SLSz oraz przez wiele lat był instruktorem na samolotach TS-11 Iskra i śmigłowcach Mi-2 i SW, z łącznym nalotem prawie 3000 godzin.

Po wylądowaniu i symbolicznym pożegnaniu się ze śmigłowcem, pilot z niemałym wzruszeniem podziękował za wspólną służbę, dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej i osobistego dziennika lotów oraz przyjał życzenia od zgromadzonej kadry.
 

➡️ Lot pożegnalny to zwieńczenie slużby pilota w Siłach Zbrojnych RP ??. Zgodnie z ceremonialem, pilot kończący służbę w...

Opublikowany przez 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego Piątek, 22 stycznia 2021
Źródło informacji i zdjęć: por. Ewa Złotnicka, Urszula Krzemińska / 4.SLSZ
Czytany 700 razy

Artykuły powiązane