Wydrukuj tę stronę
sobota, 02 listopad 2019 12:10

Udało się! Litery na grobie Żwirki i Wigury przywrócone!

Napisane przez Niebo bez Granic
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Udało się! Litery na grobie Żwirki i Wigury przywrócone! Źródło zdjęcia: Niebo bez Granic

Dzięki inicjatywie Filipa Idzikowskiego z Nieba bez Granic zostały przywrócone litery na powązkowskim grobowcu słynnych polskich pilotów. Mówi Filip Idzikowski: - "To był kolejny start do wieczności naszych bohaterów i przepiękne chwile z przedwojennymi pilotami gdzieś w Niebieskiej Eskadrze i wspaniałymi ludźmi z różnych stron Polski. Wiemy już, że szlachetna idea zawsze pokona przeciwności i obróci profanum w sacrum o sile o niebo większej bo płynącej z wielu serc i wiary."

"Cel zgodnie z obietnicą z 11.09. (poprzedni mat.filmowy) został więc wykonany i zapominamy o tym , że coś złego się stało . Rodzina pilotów odwiedziła w najpiękniejszym możliwym składzie synowej Franciszka Żwirki Pani Cecylii, wnuczki Ewy i prawnuczki Agnieszki, groby bohaterów z dumą mówiąc o Polsce, lotnictwie i naszej młodzieży, która tak licznie przybyła na uroczystość na Powązkach. Dzięki nim i Wam wszystkim zło uległo natychmiast zatarciu i to NA ZAWSZE. W ostatniej chwili przy bardzo mocnym wsparciu Konserwatora Stołecznego wydana została w trybie pilne - do "wszystkich świętych!" przez Konserwatora Wojewódzkiego (wielkie dziękuje) zgoda na rekonstrukcję i trwałe umieszczenie zrabowanych liter na grobie Żwirki i Wigury. Z uwagi na smutną i wielką sprawę prace skoro świt podjął natychmiast nieodpłatnie najstarszy zakład kamieniarski w Warszawie, o którym też napiszemy. Szerszy opis z ukłonami pojawi się jak wrócimy wszyscy z grobów najbliższych, dlatego życzę dzisiaj wszystkim spokojnych i nastrojowych chwil z myślami o tych, których nie ma a są przecież gdzieś w nas. My wykonaliśmy tylko swój obowiązek wobec wielkich przodków i ich grób można już odwiedzać z dumą. Są wieczni dzięki WAM.
Dziękuje bardzo Lotnictwu Polskiemu, młodzieży i duchowieństwu w mundurach, harcerstwu oraz zwykłym i wspaniałym Polakom." - informuje Filip Idzikowski.

idzikowski litery

idzikowski litery

idzikowski litery

Źródło informacjii zdjęć: Niebo bez Granic

Czytany 1950 razy

Artykuły powiązane